Nasıl Yapılır?

Minecraft ’ta Nasıl Ge Moda Geçilir?

Minecraft’ta nasıl Ge moda geçilir? Ve Minecraft Ge Mod nedir? Sorularının yanıtları oyunu daha iyi kavramanıza yarımcı olur. Minecraft geliştiricileri oyuncularına daha iyi bir oyuncu deneyimi sunabilmek için birden fazla oyun modu seçeneği suna. Böylece oyuncular istedikleri modlar arasından seçim yaparak istedikleri modlarda oyunu keyifle oynayabilir. Minecraft Ge mode nedir ve Minecraft Ge moda nasıl geçilir? Sorusuna yanıt bulduktan sonra size en uygun oyun modunu keşfedebilir ve o modda oyunu oynamayı sürdürebilirsiniz.

Minecraft Ge Mod Nedir?

Minecraft Ge mod nedir sorusunun yanıtı basit şekilde Minecraft içerisinde yer alan bir oynama modu olarak açıklanabilir. Ge mode birçok kaynakta Game Mode olarak da geçer. Minecraft Game Modu seçenekleri hakkında bilgi edinen oyuncular gerekli komutları kullanarak oyun esnasında farklı modlara geçiş yapabilir.

Minecraft Ge Mod Ne İşe Yarar?

Minecraft Ge Mode seçenekleri her oyuna giriş öncesinde oyuncular tarafından terci edilebilir. Böylece oyuncular farklı zamanlarda istedikleri modlar üzerinden oyuna devam edebilir. Bir kez tercih edilen mod üzerinden oyuna girildiğinde yapılan değişiklik ve ilerlemeler kaydedilir. Böylece oyuncu bir sonrakinde tekrar aynı mod üzerinden oyuna girdiğinde aynı seviyeden oynamaya devam edebilir. Bir oyuncunun birden fazla mod ile oyuna girme hakkı da bulunmaktadır.

Minecraft Ge Mode seçeneği ile oyuna dilediğiniz zaman yeniden başlayabilir ve farklı maceralara atılabilirsiniz. Yaratıcılık becerinizi gelişmesinin yanında savaşçı ruhunuzu da ortaya çıkartabilir ve rakipleriniz ile dilediğiniz modlarda oyun oynayabilirsiniz.

Minecraft Ge Mod Seçenekleri Neler?

Minecraft Ge Mode oyunu size en iyi özelliklerde oynama fırsatı sunar. Minecraft içerisinde yer alan başlıca Game modlar şöyledir;

 • Creative Mode (Yaratıcılık Modu)
 • Survival Mode (Hayatta Kalma Modu)
 • Adventure Mode (Macera Modu)
 • Spectator Mode (Seyirci Modu)
 • Hardcore Mode (Aşırı Zor Mod)

Minecraft game modlar sayesinde hemen her deneyime sahip oyuncular oyun içerisinde rahatça oynayabilir. Henüz acemi olan ilk defa Minecraft deneyimi yaşayan oyuncular Creative mode seçerek oyunu öğrenebilir ve zarar görmeden oyunda ilerleyebilir. Daha ileri seviyelerde olan oyuncular Survival Mode ve Adventure Mode gibi tercihler yaparak oyunda kendi maceralarını yaratabilir.

Spectator Mode ile oyuna giren oyuncular herhangi bir hamle yapmadan sadece oyuncuları izleyebilir. Bu mod oyunun daha iyi öğrenilmesi ve anlaşılması bakımından eşsiz bir seçenektir. Oyunda profesyonel şekilde varlık sürdürmek isteyen oyuncular ise Harcdore Mode ile oyuna girerek diğer rakipleri ile kıyasıya bir rekabet içerisine girebilir.

Mine Ge Mod Nasıl Yapılır?

Minecraft Ge mode nasıl geçilir? Sorusuna yanı bulmak için oyunda komut kullanmanız gerekir. Ge Mode değiştirmek için hangi kodlamayı yapacağınızı öğrendikten sonra istediğiniz zaman Ge mode değiştirebilir ve Minecraft oynamaya devam edebilirsiniz. Minecraft Ge moda nasıl geçilir? Sorusuna yanıt bulmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

 • Oyun kurulum aşamasına gelin.
 • “Yeni Oyun” seçeneğini tıklayın.
 • Açılan ekrandan “Play” tuşuna basın.
 • Açılan seçeneklerden seçmek istediğiniz modu tercih edin.
 • Ardından “Yeni Mode” seçimini yapın.
 • “Oyuna Başla” butonu ile giriş yapın.

Adımlar sonrasında istediğiniz moda oyuna girmiş olacaksınız. Farklı mod tercih etmek için aynı ekrana dönmeniz ve diğer modlar arasından tercih yapmanız yeterlidir.

Komut yöntemi ile de Minecraft Ge mode değiştirmek mümkündür. Komut kullanarak mode değiştirmek için yazı satırına ilerlemeniz ve Enter tuşu ile yazıyı aktif hale getirmeniz gerekir. Ardından en başa “/Gamemode” yazmanız ve ardından hangi modu istiyorsanız o modu bir boşluk bırakarak yazmanız gerekir. Örneğin;

 • /gamemode creative

Yazdığınızda oyun Creative moda geçmiş olacaktır. Komutun yanına farklı modlar yazığınızda diğer modlar ile oyuna girmiş olursunuz. Komutu girdikten sonra “Enter” tuşu ile seçimin onaylanmasını sağlayabilirsiniz.

Emre

Iğdır doğumluyum. İnternet ve internet siteleri küçük yaşlarımdan beri hep ilgimi çeker. Bu ilgimi Sivri sayesinde hobiye dönüştürdüm. Sivri.org üzerinde içerikler yazarak, bu içerikleri sizlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu