Nasıl Yapılır?

CS GO Nokta Crosshair Nasıl Yapılır? (Crosshair Kodu)

CS GO nokta cross hair açma işlemini gerçekleştirerek, oyun içerisinde rakiplerinizi istediğiniz hedeften daha kolay bir şekilde vurabilirsiniz. Bu yazımızda CS:GO nokta crosshair nasıl açılır sorusuna yanıt vererek, sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. FPS temelli bilgisayar oyunlarında crosshair oyun performansını direkt olarak etkiliyor. Bu nedenle birçok oyuncu nokta crosshair nasıl açılır merak ediyor.

CS:GO Crosshair seçimi oyun performansını etkileyen çok önemli bir etken ve doğru bir seçim yapmanın önemi oldukça büyük. Peki, sizin için en uygun Crosshair seçeneğini nasıl bulabilirsiniz? Aslında burada denemeler yapmak ve daha sonra buna göre bir seçim yapmak mantıklı olabilir. Aynı şartlar altında oynadığınız farklı oyunlar içerisinde farklı Cross hair seçeneklerini deneyerek, oyun performansınızı gözlemleyin. Böylece size en uygun crosshair seçeneğini bulabilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak birçok oyuncunun CS:GO nokta crosshair seçeneği ile çok daha iyi bir şekilde oynadığını söylemek mümkün. Peki CS:GO oyununda nokta crosshair nasıl açılır?

CS GO Nokta Crosshair Nasıl Yapılır?

CS GO nokta crosshair, ekranın ortasında bulunan ve hedefi gösteren çizgilerin, nokta haline getirilmesine denmektedir. Nokta crosshair açmak için aşağıdaki adımları takip edin:

  • CS GO maçına katılın.
CS GO Nokta Crosshair Açma (Konsol Açma)
  • Ardından ESC’nin hemen altında bulunan “é” tuşuna tıklayın. (İlgili tuş yukarıdaki görselde gösterilmiştir.)
  • Aşağıdaki kodları kopyalayarak konsol ekranına yapıştırın.

CS GO Nokta Crosshair Kodu (Nedir?)

CS GO nokta crosshair kodu aşağıda belirtilmiştir. Kodların tümünü kopyalayarak, konsola yapıştırmanız gerekmektedir.

cl_crosshairalpha 255; cl_crosshaircolor 1; cl_crosshairdot 0; cl_crosshairgap -5.5; cl_crosshairsize 1; cl_crosshairstyle 4; cl_crosshairusealpha 1; cl_crosshairthickness 1; cl_crosshair_drawoutline 0; cl_crosshair_sniper_width 0*; cl_crosshaircolor_r 255; cl_crosshaircolor_g 255; cl_crosshaircolor_b 255;
CS GO Nokta Crosshair Nasıl Yapılır?

CS GO nokta crosshair kodu ve ekleme işlemini daha kolay yapabilmeniz adına kısa bir video çektik. Videoyu ekledikten sonra izleyicilerimizden bazıları “cs go konsol açılmıyor” şeklinde yorumlar yaptığı için makalemizi sizler için güncelledik.

CS:GO Konsol Açılmıyor Sorunu ve Çözümü

Cs go konsol açılmıyor sorunu Steam üzerinde sıklıkla yaşanan bir sorundur. Konsol açılmama sorunu oyun içerisindeki konfigrasyonları tam olarak kişiselleştirememe gibi problemler ortaya çıkartır. Bu problemler ise oyun içi performansı direkt olarak etkilediği için, potansiyelinizden daha düşük bir seviyede oynamanıza sebebiyet verebilir. CS GO konsol nasıl açılır sorusuna yanıt bulmak için aşağıdaki adımları sırası ile takip etmeniz yeterli olacaktır:

  • Steam uygulamasını açın.
  • Oyun bölümüne giriş yapın.
  • Burada bulunan “Geliştirici Konsolunu Aktif Et” seçeneğini “Evet” olarak işaretleyin.
CS GO Nokta Crosshair Kodu, Konsol Açılmıyor Sorunu

CS GO konsol açılmıyor sorunu bu şekilde çözülebilmektedir. Artık yukarıda anlattığımız işlemleri, uygulayarak nokta crosshair ile oynayabilirsiniz. Sitemiz üzerinde bulunan diğer “Nasıl Yapılır?” tarzındaki yazılara göz atmak için ilgili bağlantıyı kullanabilirsiniz. Eğer sorunu çözemediyseniz yorumlar kısmından bize bildirmeniz halinde, sizler için en detaylı çözüm yollarını sunmaya çalışacağız.

Emre

Iğdır doğumluyum. İnternet ve internet siteleri küçük yaşlarımdan beri hep ilgimi çeker. Bu ilgimi Sivri sayesinde hobiye dönüştürdüm. Sivri.org üzerinde içerikler yazarak, bu içerikleri sizlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu