Hata ve Çözümleri

Knight Online Undefined Hatası (Kesin Çözüm)

Knight Online undefined hatası, yeni hesap açmak isteyen oyuncuların sıkça karşılaştığı hatalar yer arasında yer almaktadır. Bu yazımızda; yıllardır kitlesini kaybetmeyen, her geçen gün yeni oyuncuların kayıt olduğu efsane Knight Online oyununda karşılaşılan undefined hatası çözümü hakkında bilgiler vereceğiz.

Knight Online ID undefined hatası genellikle işlem yaptığınız tarayıcı ile alakalı bir problem olarak bilinir. Hatanın Türkçesi geçersiz kimlik numarasıdır. Oyuna yeni başlayacak oyuncuların karşılaşması muhtemel hatalardan birtanesidir. Hatanın çözümü ise oldukça basittir.

Knight Online Undefined Hatası Neden Olur?

Knight Online Undefined hatası NTT Game üzerinden yeni kayıt olurken yaşanan bir problemdir. Bu hatanın başlıca sebepleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Tarayıcı çerezleri sebepleri ile bu hata ile karşılaşıyor olabilirsiniz.
  • Bağlı bulunduğunuz Wi-Fi ağı sebebiyle bu hata ile karşılamış olabilirsiniz.
Knight Online undefined hatası

Knight Online undefined hatası sebepleri genellikle yukarıdaki gibi olsada yeni bir sunucu açıldığında oyuna çok fazla oyuncu kayıt olmaya çalışmaktadır. Bu yüklenme esnasında sunucu makineleri yoğunluk yaşamış olabilir.

Knight Online Undefined Hatası Nasıl Düzeltilir?

Knight Online undefined hatası nasıl düzeltilir? Sorusuna genellikle tarayıcı ile alakalı çözüm önerileri sunulmaktadır. Bu çözüm önerileri sorununuzu kesin olarak çözecektir. Undefined hatası çözümü için aşağıdaki adımları takip ediniz:

  • Kullandığınız internet tarayıcısını açın. (Chrome / Mozilla / Edge / Opera vb.)
  • Sağ üst köşede bulunan alt alta üç nokta veya üç çizgi işaretine dokunun. Eğer tarayıcı olarak Chrome kullanıyorsanız “CTRL+H” tuş kombinasyonunu kullanarak Geçmiş bölümüne gidebilirsiniz.
  • Daha sonra sol menüde bulunan “Tarama Verilerini Temizle” kısmına tıklayın.
  • Açılan menüde zaman aralığı olarak “Tüm zamanlar” olarak seçin.
  • Sağ altta bulunan “Verileri temizle” bölümüne tıklayın.

Knight Online undefined hatası çözümü bu şekilde olmaktadır. Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra oyuna kayıt işlemini tekrar yapmanız gerekmektedir. Eğer hala yeni kullanıcı işlemlerinde aynı hatayı almaya devam ediyorsanız alternatif olarak aşağıdaki çözüm yöntemlerini deneyebilirsiniz:

  • Telefonunuz üzerinden mobil veriyi aktif hale getirin.
  • Ardından telefonunuzdaki tarayıcınızın tarama geçmişini temizleyin. Alternatif olarak yeni bir tarayıcı indirin. Yeni bir tarayıcı indirmek, çerez geçmişini silmekten daha kolay bir işlem olduğundan kayıtlı parolalarınız vs. silinmeyecektir.
  • NTTGame kayıt olma işlemini mobil veri üzerinden tamamlayın.

Knight Online undefined hatası ile ilgili önermiş olduğumuz yöntemler hala işe yaramadıysa son olarak cihazınıza VPN uygulaması indirerek Knight Online account oluşturmayı deneyebilirsiniz. Bilgisayar için ücretsiz VPN hizmeti sunan Opera üzerinden işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Yeni bir sunucu açıldığında undefined hatası ile karşılaşırsanız ülkemizde genellikle uyku ile geçirilen süreler içinde yeni kayıt oluşturma işlemini deneyebilirsiniz. Bu saatler genellikle gece saat 03:00-06:00 arasındadır. Eğer sorun hala çözülmüyorsa sistemsel bir problem olabileceğinden Knight Online Support üzerinden destek talebi oluşturabilir veya Knight Online forum üzerinden yeni bir tartışma konusu başlatabilirsiniz.

Yazımızda sıkça rastlanan Undefined hatası için çözüm önerileri sunmaya çalıştık. Bir önceki yazımızda Knight Online Premium Özellikleri ve Hediyeleri hakkında detaylı bir makale yayınlamıştık. Sitemiz üzerinden MMORPG oyunlar hakkında yeni yazılar yayınlamaya devam edeceğiz. Sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Emre

Iğdır doğumluyum. İnternet ve internet siteleri küçük yaşlarımdan beri hep ilgimi çeker. Bu ilgimi Sivri sayesinde hobiye dönüştürdüm. Sivri.org üzerinde içerikler yazarak, bu içerikleri sizlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu