Hata ve Çözümleri

PUBG Bir Odadayken Maç İzlenmez Ne Demek?

Pubg oyunseverler, “Pubg Bir Odadayken Maç İzlenmez Ne Demek?” sorusunun yanıtını merak etmektedirler. Popülerliği giderek artan bu dünya çapında oyun, gerçek kişilerle oynanabilme özelliği sunuyor. Sürekli güncellenen Pubg, arkadaşlarınızı izleme olanağı da sağlamaktadır. Fakat oyun sırasında siz öldüğünüzde ve devam eden arkadaşınızın oyununu izlemek istediğinizde “maç izlenemez” bildirimi alabilirsiniz. Bu durumun nedenini ve çözümünü öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Pubg Oyununda Özel Odalar ve İzleme Kısıtlamaları

Pubg oyununda, oda kartı ile kendi odanızı açabilir ve istediğiniz kişilere oda ID ve şifre vererek ya da davet ederek oyun oynayabilirsiniz. Oda kurmanın amacı, arkadaşlarla eğlenmek ve özel maçlar düzenlemektir. Eğer birinin odada olduğunu görüyorsanız, o kişinin maçını izleyemezsiniz. Bu durum, izlemek istediğiniz kişinin özel odaya girdiğine ya da oda kurduğuna işaret eder. Özel odalardaki oyunlar, dışarıdan izlenemez.

Pubg Oyununda Özel Odalar ve İzleme Kısıtlamaları
Pubg Oyununda Özel Odalar ve İzleme Kısıtlamaları

Pubg Bir Odadayken Maç İzlenmez Hatasının Çözümü Nelerdir?

Bu hatayla sıkça karşılaşan oyuncuların aklında “Pubg Bir Odadayken Maç İzlenmez Ne Demek?” sorusu yer alır. Eğer oyunun ayarları normal ve düzenli olarak güncelleme yapıyorsanız, öldükten sonra arkadaşınızın oyununu izlemeye devam edebilirsiniz. Özellikle arkadaşınız birinci olduğunda siz de puan kazanarak seviye atlayabilirsiniz. Fakat Pubg’nin yeni sürümünde, özel oda açma özelliği sayesinde birçok kişi kart kullanarak oda açmaktadır. Özel odalarda oynanan oyunlar ise başkaları tarafından izlenememektedir. Oda kurmanın amacı, arkadaşlarla özel oyun oynamaktır. İzleme yapabilmeniz için:

  1. Arkadaşınızın sizi odaya davet etmesi gerekir.
  2. Arkadaşınızın, arkadaş listesinde olması gerekir.
  3. Oyununu izlemek istediğiniz arkadaşınızı listede bulmanız gerekir.
  4. Daha sonra sağ tarafta yer alan play butonuna basarak izlemeyi aktif hale getirebilirsiniz. Eğer bu buton mevcut değilse arkadaşınız tarafından kapatılmış demektir.

Pubg İzleyici Modunda Ses Dinleme İmkanı Var Mı?

Pubg Mobile maç izleme nasıl yapılır? Bir odadayken maç izlenemez ne demek? Oyunda arkadaşlarınızı izlerken, sadece oyun seslerini duyabilirsiniz. Klasik maçta ölenlerin tümünden konuşma gerçekleşirse, onların sesini de duyabilirsiniz. Fakat izlediğiniz kişi ya da takımındaki kişilerin seslerini duyamazsınız.

Pubg Bir Odadayken Maç İzleme Nasıl Gerçekleştirilir?

Oyunda öldükten sonra arkadaşınızı izlemeye devam etmek hem keyifli hem de oyunun avantajlarından biridir. İster mobil cihazlardan ister masaüstü cihazlardan oyunu oynarken aynı zamanda izleme de yapabilmek keyif vericidir. Eğer arkadaşlarınızı izleyemiyorsanız ve “Pubg Bir Odadayken Maç İzlenmez Ne Demek?” sorusunun yanıtını arıyorsanız, arkadaşınız özel oda içerisinde oyunu oynuyor demektir. ID ya da davet kartı olmadan arkadaşınızın bu oyununu izlemek için izniniz bulunmamaktadır.

Pubg’da Arkadaşlarınızın Oyununu İzlemek İçin İzlemeniz Gereken Adımlar

Pubg Mobile maç izleme nasıl yapılır? Bir odadayken maç izlenemez ne demek? Oyununu izlemek istediğiniz kişi öncelikle sizin arkadaşınız olarak ekli olmalıdır. Ekli arkadaşınız eğer izlenmeyi ayarlardan kapatmadıysa, oyununu izleyebilirsiniz. Eğer özel odada değilse ve arenada değilse, oyunu izlenebilir. Özel odalarda ve arena maçlarında izlenemez.

  1. Tüm haritaları indirdiğinizden emin olun, çünkü arkadaşınızın oynadığı harita sizde yüklü değilse yine izleyemezsiniz.
  2. Arkadaş listenizi açın.
  3. Oyununu izlemek istediğiniz arkadaşınızı listede bulun.
  4. Listede arkadaşınızın bulunduğu alanda sağda play butonu bulunuyor. Ona tıklayarak izleyebilirsiniz. Eğer buton yoksa, arkadaşınızın izleme ayarı kapalıdır demektir ve izlenmek istemiyordur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu