Hata ve Çözümleri

Valorant Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı Hatası Nasıl Çözülür? 2023

Valorant uygulama düzgün olarak başlatılamadı sorunu birçok defa karşılaşılabilen bir durumdur. Bu oyunda zaman geçirmeyi seven kişilerin mutlaka oyunun tüm detayları hakkında bilgi edinmesi gerekir. Bu sorun Valorant oyununun açılamamasına neden olan bir durumdur. Genel olarak oyunda kullanılan antivirüs yazılımları ya da yeterli olmayan sistem gereksinimleri nedeniyle karşınıza çıkmış olabilir. Sorunu hızlı bir şekilde çözebilmek için mutlaka sorunun tüm gerçek nedenlerine değinmeniz gerekir. Eksik ya da güncellenmemiş sürücüler nedeniyle de bu sorun ortaya çıkabilir.

Sistem gereksinimlerini tam olarak karşılayamamak bu hatanın ortaya çıkmasındaki en bilinen sorunlardan biridir. Bu bakımdan oyuna giriş yapamadığınız durumlarda hem sistem hem de sizden kaynaklı birçok durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Ancak böyle durumlarda cihaz üreticilerinin web site güncelleme durumlarını da göz önünde bulundurmanız gerekir.

Eğer oyun bozuk ya da sistem dosyaları iyi çalışmıyor ise detaylı olarak araştırma yapmanız ve bu sorunu kısa süre içerisinde onarmanız gerekir. Oyunu yeniden başlatmak her zaman sorunu çözecek şekilde yanıt vermeyebilir. 

Valorant Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı Hatası Nedenleri Nelerdir?

Valorant uygulama başlatma hatalarının birden fazla nedeninden bahsetmek mümkün olur. Hataların çözümünde gerçek nedenleri saptamak büyük bir önem taşımaktadır. Böyle durumlarda sorunun en temel nedenleri arasında şunlar olduğundan bahsedilebilir:

 • Antivirüs yazılımları bu sorunun en önemli nedenlerinden biridir. Bilgisayarda kurulu olan bu programlar oyunun çalışmasına olumsuz yönde etki edebilmektedir.
 • Sistem gereksinimlerinin yetersiz olması da önemli sorunlardan biridir.
 • Eski ya da güncellenmemiş olan sürücüler de soruna neden olabilecek durumlar arasında yer alır.
 • Bozuk olan oyun dosyaları en önemli oyun erişim sorunlarının nedenlerindendir.
 • Güvenlik duvarları ayarlarından kaynaklı olarak ortaya çıkabilir.
 • Sistem dosyalarından kaynaklı bir durum olabilir.

Böyle durumlarda Valorant uygulama düzgün olarak başlatılamadı sorununu yaşamanız son derece mümkün olmaktadır. Kısa süre içerisinde sorunun çözüm yolları ile problemi kısa sürede çözebilirsiniz.

Valorant uygulama düzgün olarak başlatılamadı hatası

Valorant Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı Hatasının Çözümleri Nelerdir?

Valorant oyunu oynayan kişilerin yaşadığı en önemli sorunlardan birisi de uygulama düzgün olarak başlatılamadı sorunudur. Bu sorunun giderilebilmesi için birtakım çözümlerin üretilmesi gerekir. Sorun çözümleri arasında ise şunları saymak mümkün olabilir:

 • Sistem gereksinimlerini kontrol etmeniz bu süreçte önemlidir. Bilgisayarınızın en az sistem gereksinimlerini karşılayıp karşılamamasına bakarak eksik olan durumları giderebilirsiniz.
 • Antivirüs güvenlik duvarı ayarlarını kontrol etmeniz gerekir. Valorant erişimine verilen bir izin verilmemiş ise bu izni vermeniz gerekir.
 • Valorant dosyasını da kontrol edebilirsiniz. Dosyada bir eksiklik ya da bozukluk var ise bunu kontrol etmelisiniz.
 • Güncellemeleri de kontrol etmeniz gerekir. Son sürüm güncellendiğinde sorunsuz bir şekilde oyuna bağlanabilirsiniz.
 • Oyun ayarlarını sıfırlamanız gerekir. Sıfırlamak da sorunun çözümünde son derece önemli bir yere sahiptir.
 • Sürücüleri güncellemek de önemli bir faktördür. Grafik sürücülerinizin güncel olması bu süreçte sorun çözümü açısından önem taşır.

Bunların yanında sistem dosyalarını tamir etmeniz de sorunların çözülmesinde etkilidir. Sistem dosyalarının bozuk olması birçok durumda oyun hakkında sorun meydana getirebilir. Bu sorunu çözmek için komut istemi bölümünü yönetici olarak çalıştırmanız gerekir. Buradan da sfc/scannow komutu çalıştırmak gerekir. Sorunlar bunlara rağmen çözülememiş ise Valorant oyunun resmi destek ekibi ile iletişime geçmeniz gerekir. Net olarak problemin ne olduğunu araştırdığınız taktirde kısa süre içerisinde sorunu çözerek yeniden oyuna bağlanmanız mümkün olabilir. Genel olarak antivirüs programından ya da sistem gereksinimlerinin karşılanmamasından dolayı ortaya çıkmaktadır. Bir önceki konumuzda Valorant Aim Geliştirme Nedir? Nasıl Yapılır? Sorusuna detaylı yanıt aramıştık. İlginizi çekmesi durumunda, ilgili bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Emre

Iğdır doğumluyum. İnternet ve internet siteleri küçük yaşlarımdan beri hep ilgimi çeker. Bu ilgimi Sivri sayesinde hobiye dönüştürdüm. Sivri.org üzerinde içerikler yazarak, bu içerikleri sizlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyorum.

İlgili Makaleler

3 Yorum

 1. Gereksiz bilgiler ile dolu hocam, bunları zaten bizde biliyoruz umarım başka konularda daha yararlı bilgiler sağlarsınız.

  1. Merhaba Emre bey, Kullanıcıların sıklıkla karşılaştığı problemi burada elimizden geldiğince çözmeye gayret gösteriyoruz. Belirtilen adımları uyguladığınızda sorununuz çözülmedi mi ? Bilgi rica ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu