Hata ve Çözümleri

Cannot Perform İtem Upgrade Hatası (%100 Çözüm)

Cannot Perform İtem Upgrade hatası Knight Online oyununda upgrade yapmak isteyen oyuncuların sıklıkla karşılaştığı hatalar arasında yer almaktadır. Cannot perform item upgrade hatası çözümü ile ilgili ipuçlarını yazımız içerisinde bulabilirsiniz. Çözümü bulmak için ilk olarak bu hatanın hangi sebepten kaynaklandığını anlamak gerekir. Hatanın nedenlerini inceleyerek, olası çözüm yollarına göz atalım.

Cannot Perform İtem Upgrade Hatası Neden Olur?

Cannot Perform İtem Upgrade hatası almanızın çeşitli sebepleri bulunur. Hataya sebep veren durumu anlamak, hatanın üstesinden gelebilmek için oldukça önemlidir. Cannot perform item upgrade hatası nedenleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Çok fazla upgrade yapmak bu hataya sebep vermiş olabilir. Oyuna gelen güncellemelerle birlikte oyuna girdiğinizde maksimum 31 defa upgrade yapabilirsiniz. 32. upgrade’i yapmaya çalıştığınızda bu hatayı almanız normaldir.
  • Yanlış scroll kullanımı Cannot perform item upgrade hatası oluşmasına sebebiyet verebilir. Artı basmak istediğiniz item türüne göre doğru upgrade scroll’u kullanmalısınız.
  • 2 haftada 1 kez gelen oyun reslerinden sonra nadirde olsa bu hata ile karşılaşabilirsiniz. Bu tamamiyle sistemsel bir hatadır.
  • Yanlış eşya türüne göre Trina ve Tears of Karivdis kullanımı da bu hataya sebebiyet vermiş olabilir.
  • Yaptığımız araştırmalar neticesinde bazı büyük forumlar üzerindeki oyuncular uzun süre oyuna girmedikleri için bu hatayı aldıklarını belirtmişler. Nadirde olsa uzun süre oyuna girmemek de bu hataya sebebiyet vermiş olabilir.
cannot perform item upgrade

Daha önce yazmış olduğumuz Knight Online Upgrade Oranları (Takı, Rebirth, Unique, Trina) başlıklı konumuz üzerinde upgrade ile ilgili oran bilgilerine göz atarak, upgrade yaparken ne kadar risk aldığınızı öğrenebilirsiniz.

Cannot Perform İtem Upgrade Hatası Çözümü

Cannot perform item upgrade hatası eğer sistemsel kaynaklı ise buna yapabileceğiniz bir şey ne yazık ki yok. Diğer sebeplerden dolayı bu hatayı alıyorsanız çözüm yöntemleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Çok fazla item upgrade yapmak: Oyun içerisinde upgrade sınırı 31 olarak belirlenmiştir. 32 kere upgrade yapamazsınız. Yapmaya çalıştığınızda karşınıza bu hata çıkacaktır. Eğer hata bu sebepten kaynaklanıyorsa; Relog attığınızda (oyundan çıkıp tekrar giriş yaptığınızda) sorun düzelecektir.
  • Yanlış scroll kullanımı yapmak: Doğru scroll seçimi yaparak hatanın üstesinden gelebilirsiniz. Rebirth basmak için; Reverse scroll, Rebirth’e artı basmak istiyorsanız; Reverse Item Strengthen Scroll, Low Class iteme artı basmak; için Low class Upgrade Scroll, Middle classa artı basmak için Middle class upgrade scroll, High Class ve Unique iteme artı basmak için Blessed Upgrade Scroll, Unique itemi +1’e çevirmek için BES kullanmalısınız.
  • Oyun reslerinden sonra sistemsel kaynaklı: Oyun reslerinden sonra sistemsel kaynaklı olarak bu hatayı alıyorsanız yapabileceğiniz bir şey ne yazık ki bulunmuyor. Oyuna tekrar güncelleme beklemesini ve yetkililer tarafından düzeltilmesini beklemelisiniz.
  • Uzun süre oyuna girmemek: Daha önce bu hata ile karşılaşmış olan oyuncular birkaç kez relog attıktan sonra durumun düzeldiğini belirtmiş. Relog attıktan sonra sorun düzelmiyorsa, NTTGame resmi sitesi üzerinden ticket açabilirsiniz.
  • Trina ve Karivdis’in yanlış kullanımı: Trina düz (rebirth olmayan) eşyalara basılırken kullanılmaktadır. Rebirth item upgrade yapmak için kullamaya çalıştığınızda bu hata ile karşılaşmış olabilirsiniz. Trina upgrade yaparken, başarı yüzdesini arttıran bir eşyadır. Bu eşyanın Rebirth için olan versiyonunun adı Tears of Karivdis olarak karşımıza çıkar. Tears of Karivdis ise sadece Rebirth eşyalara reb. basmak için kullanılmaktadır. Trina ile benzer amaca hizmet etmektedir. İki eşyada silaha artı basarken upgrade oranını arttırmaktadır. Aynı şekilde Tears of Karivdis’i de rebirth olmayan eşyaya +7’den +8’e basmak için kullanmaya çalışırsanız bu hata ile karşılaşabilirsiniz.

Knight Online cannot perform item upgrade hatası ile ilgili çözüm yollarını upgrade yapamıyorum diyen değerli oyuncular için derledik. Eğer bu hatayı almaya devam ediyorsanız; daha önce de bahsettiğimiz gibi NTTGame resmi sitesi üzerinden ticket açabilirsiniz. Eğer yazımız sizler için faydalı olduysa yorumlar kısmından bize iletmeyi unutmayın veya bu sorunu farklı bir yöntem ile çözdüyseniz yorumlar kısmından bize ileterek daha fazla oyuncunun faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Cannot perform item upgrade ne demek?

Cannot perform item upgrade, Türkçe’de “Eşya yükseltmesi gerçekleştirilemiyor” anlamına gelmektedir. Knight Online oyununda upgrade yani artı basma işlemi yapılırken karşılaşılan bir hatadır.

Emre

1995, Samsun doğumluyum. İnternet ve internet siteleri küçük yaşlarımdan beri hep ilgimi çeker. Bu ilgimi Sivri sayesinde hobiye dönüştürdüm. Sivri.org üzerinde içerikler yazarak, bu içerikleri sizlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyiciyi kapatarak sitemize giriş yapabilirsiniz.