Nasıl Yapılır?Nedir?

STR Battle Priest Stat & Skill Dağılımı – Knight (BP) Priest Rehberi

STR Battle Priest stat, skill dağılımı hakkındaki bilgileri yazımız içerisinde bulabilirsiniz. Knight Online oyununda bp yani battle priest oldukça sevilen bir karakterdir. BP Skill dağılımı nasıl olmalı, BP item tavsiyeleri hem 83 levele hemde 59 level Ardream oyuncuları için de hazırlanmıştır.

STR yani BP olarak bilinen priest için stat ve skill dağılımı konusuna geçmeden STR Priest avantajları ve dezavantajları hakkında bilgi edinelim.

STR (BP) Priest Avantajları Nelerdir?

Knight Online oyununda STR Priest oynamak isteyen oyuncular genellikle karakterlerini iki farklı şekilde dizmektedir. Düşük bütçeye yani sadece farm amaçlı dizilen Battle Priest avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • Eline MP Recovery silah takacağı için az mana potu harcar.
 • Old takı ve 8 fabric set alarak, farm atmaya başlayabilir. Yani düşük bütçe ile karakterinizi farm yapmaya hazır hale getirebilirsiniz.
 • Genellikler Buffer olduğundan; Buff, ac gibi sorunlar yaşamazsınız.
 • Oyunu solo oynamayı sevenler için oldukça güzel bir karakterdir.
 • Yüksek atağa sahiptirler.
 • Heal pot masrafları neredeyse yoktur.

STR Priest yüksek bütçeye göre de farmer olarak dizilebilir. Yüksek bütçe ile dizilen karakterler genellikle Colony Zone yani CZ, Ardream gibi alanlarda kolayca farm ve pk yapabilir.

Battle (STR) Priest Dezavantajları Nelerdir?

Battle priest oynanır mı? Sorusuna cevap bulabilmek için; avantaj ve dezavantajları kısımlarını okuyarak, kendiniz yorumlayabilirsiniz. Battle priest dezavantajları ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Düşük defansa sahip olduğundan CZ, Ardream gibi bölgelerde sıkça baskın yerler.
 • Üzerinize fabric +8 veya +9 set giydiğinizi farz edelim. Bu durumda bile buff silindiğinde HP’niz düşük olacaktır.
 • BDW, JR gibi etkinliklerde, salt priest karakterler gibi etkili olmazlar. Bu sebeple pek sevilmezler.
 • MP Recovery takmadığında oldukça fazla mana pot harcayacaktır.

Ardream STR Battle Priest Rehberi

Ardream, maksimum 59 level oyuncuların girebildiği bir savaş bölgesidir. Bu bölgede savaş ve farm yapılabilir. 59 level ardream battle priest hakkında sıkça merak edilen sorulara geçelim.

Ardream STR Priest Skill, Stat Dağılımı

Ardream STR Priest Skill, Stat dağılımı için hazırlamış olduğumuz görsel aşağıda yer almaktadır. Ardream’da maksimum level 59 olduğu için, bu levele oldukça kolay bir şekilde erişebilirsiniz.

Ardream STR Priest Skill, Stat Dağılımı
 • Ardream STR Priest Skill Dağılımı: Heal 39, Auro 58, Spirit 3 olarak verilmelidir. Heal 39 puan verildiğinde 1500 hp recovery yeteneği aktif olacaktır. Aura 57 puan verildiğinde 1500 buff yeteneği aktif olacaktır. Spirit için 3 puan verildiğinde ise rakibin %25 defansını kıran Malice yeteneği aktif olur.
 • Ardream STR Priest Stat Dağılımı: 76 INT, 228 STR verilebilir. +9 fabric set yapacaksanız, INT’i 78 yapmalısınız.

83 Level Battle Priest Rehberi

83 Level battle priest skill ve stat dağılımı, item tavsiyeleri gibi konular aşağıda yer almaktadır. Battle priest skilleri oldukça fazla olduğundan alışana kadar biraz zorluk çekebilirsiniz.

83 Level STR Battle Priest Skill, Stat Dağılımı

83 level str priest için sonsuz varyasyonda dağılımı yapılabilir. Bütçe skill ve stat dağılımında ki en büyük etkendir. En etkili bp skill, stat dağılımı aşağıdaki resimdeki gibi olmalıdır:

83 Level STR Battle Priest Skill, BP Stat Dağılımı
 • 83 Level STR Battle Priest Skill Dağılımı: Heal 60 puan verilerek toplu 10 k, 960 gibi yetenekler açılmalıdır. Bu sayede JR, BDW gibi etkinliklerde daha faydalı olursunuz. Aura 70 puan verilerek toplu cure açmanız yine bu etkinliklere girmek için son derece önemlidir. Master 15 verilmeli ve block all curse yeteneği açılmalıdır. Spirit ise 3 puan verilerek Malice yeteneği açılması önemlidir. Daha önce de belirttiğimiz gibi STR Priest skilleri, kullanım amacına göre değiştirilebilir.
 • 83 Level STR Battle Priest Stat Dağılımı: STR 255, HP 149, INT 78 verilmelidir. Fabric 9 set, 83 levelde STR Priest’in olmazsa olmazıdır.

Battle Priest Nasıl Oynanır?

Battle priest oynamak için elinizin kombo yapmaya yatkın olması gerekir. Eliniz yatkın değil ise üzülmeyin, birkaç pratik ile kendinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca str bp genie ile de kolaylıkla farm yapabilir. Aşağıdaki maddeler arasında bp item tavsiyeleri hakkında da bazı bilgilere yer verdik:

 • Battle priest minimum +8 fabric sete sahip olmalıdır. +7 fabric set sizi kurtarmaz. Bu sebeple ortalama 60 m fabric sete yatırım yapmak zorundasınız.
 • Mutlaka MP Recovery özelliğine sahip, 120 attack +6 Large breaker almalısınız.
 • Takılarınız STR vermeli ve iç takı bu jobta oldukça önemli. Baskın yediğinizde giyebileceğiniz anti def özelliklerine sahip kalkan (minimum +7 dread shield olmalı) ve iç takınız olmalıdır. Bu sayede baskın yediğinizde hemen kıyafetlerinizi değiştirerek, kaçabilirsiniz.
 • MP Recovery silah haricinde +8 mirage sword, +8 iron impact veya +8 hell breaker almalısınız.
 • Keseceğiniz rakibe (mob veya karşı ırk) karşı ilk skill malice olmalıdır. Bu sayede rakibiniz daha güçsüz olacaktır.
 • R,R,Skill kombosunu öğrenmeniz gereklidir. Bu kombo warrior, asas, battle priest joblarında oldukça verimli şekilde kullanılır.

Bu yazımızda sizleri Ardream ve CZ (STR) Battle Priest Stat, Skill dağılımı hakkında bilgilendirmeye çalıştık. Umarım aramış olduğunuz Str Battle Priest Nasıl Oynanır? sorusuna yanıt verebilmişizdir. Knight Online hakkındaki diğer içeriklerimize göz atmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

Emre

Iğdır doğumluyum. İnternet ve internet siteleri küçük yaşlarımdan beri hep ilgimi çeker. Bu ilgimi Sivri sayesinde hobiye dönüştürdüm. Sivri.org üzerinde içerikler yazarak, bu içerikleri sizlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyorum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu