Nasıl Yapılır?

Knight Online Okçu Genie Ayarları (Resimli Anlatım)

Okçu Genie Ayarları Nasıl Yapılır? Sorusuna yazımız içerisinde resimli olarak yanıt bulabilirsiniz. Okçu yani diğer ismiyle Archer klasındaki oyuncular Spirit of Genie satın alarak atack yapma, pot basma gibi işlemlerini otomatik olarak yaptırabilirler.

Okçu karakterler, mobları keserken arrow kullanmaktadır ve moblara uzaktan atack yapmaktadır. Genie üzerinde okçu için yapılması gereken ayarlar tam olarak 4 sayfadır. Okçu genie ayarları düzgün olarak yapıldığında afk (away from keyboard) farm ve exp yapabilirler. Genie ayarları üzerinde toplamda 5 sayfa bulunmaktadır. Bu sayfalardan ilki “Explanation” yani açıklama kısmında sadece bilgiler yer almaktadır.

Knight Online Okçu Genie Ayarları 1# Attack Bölümü

Okçu Genie ayarları yapılırken ilk olarak attack bölümü ayarlanmalıdır. Attack bölümü karakterinizin yaptığı saldırı ayarlarını içermektedir. Attack bölümü ayarları aşağıdaki gibi olmalıdır:

Knight Online Okçu Genie Ayarları 1# Attack Bölümü
 1. Attack mode “On” durumuna getirin.
 2. Recovery mode kısmını “Off” olarak ayarlayabilirsiniz. “On” moduna alarak çok az canınızın gittiği slotlarda “Minor heal” kullanabilirsiniz.
 3. Attack bölümünde 1 bölümüne Through Shoot (15 mana yer), Perfect Shoot (70 mana yer), Arc Shoot (100 mana yer) kullanabilirsiniz. Ayrıca Kecoon gibi tek attığınız slotlarda ise 3 Levelde açılan Archery yeteneğini kullanabilirsiniz.
 4. Use recovery skill at % olan bölümü %0 olarak ayarlayın.
 5. Attack range bölümü sorunsuz olarak çalışması için önerilen ayar 40 M’dir. Slot durumuna göre 50 M veya 55 M olarak ayarlayabilirsiniz. Attack range 40 M yapıldığında karakteriniz sağa sola yürümeyecektir.
 6. Range of activities kısmı en düşük ayar olan 10 M olarak ayarlanmalıdır.

Knight Online Okçu Genie Ayarları 2# Recover Bölümü

Okçu Genie ayarlarında yapılması gereken ikinci ayar Recover bölümüdür. Recover bölümü karakterinizin ne zaman heal ve mana pot basacağını ayarlamanıza yaramaktadır. Recover bölümü ayarları aşağıdaki gibi olmalıdır:

Okçu genie ayarları recover bölümü
 1. HP Recovery bölümünü “On” durumuna getirin. Bu seçeneği “on” durumuna getirmek, karakterinizin canı azaldığında heal pot basmasını sağlayacaktır.
 2. HP Recovery bölümünün hemen altında at % consume potion kısmını %60 civarlarında ayarlayabilirsiniz. Bu sayede canınız %60’a düştüğünde karakteriniz otomatik olarak heal pot basacaktır.
 3. Pet Recovery kısmını “Off” durumuna getirin. Bu eğer kutu toplayan petinizi kasıyorsanız aktif etmeniz gereken bir ayardır.
 4. MP Recovery kısmını “On” durumuna getirin. Bu seçeneği “on” durumuna getirmek, karakterinizin manası azaldığında mana potu basmasını sağlayacaktır.
 5. MP Recovery bölümünün hemen altında bulunan at % consume potion kısmını %20 civarlarında ayarlayabilirsiniz. Böylece mananız %20 seviyesine düştüğünde karakteriniz otomatik olarak mana pot basacaktır.

Knight Online Okçu Genie Ayarları 3# Support Bölümü

Okçu Genie ayarlarında yapılması gereken üçüncü ayar Support bölümüdür. Support bölümü karakterinizin wolf atma, defans basma, party arkadaşlarınıza ve kendinize sw atma gibi detayları ayarlamanıza yaramaktadır. Archer klası için support bölümü ayarları aşağıdaki gibi olmalıdır:

Knight Online Okçu Genie Ayarları 3# Support Bölümü
 1. Set the automatic use of 2nd skill bölümünü “On” durumuna getirin. Bu sayede “Genie” birazdan yapacak olduğumuz ayarları uygulayacaktır.
 2. İster Light Feet koyarak kendinize atın, ister Swift koyarak tüm party’e atmasını sağlayın bu tamamıyla size kalmış kişiselleştirilebilir bir ayar. Party kutucuğuna tıklarsanız tüm party’e otomatik olarak sw atacaktır.
 3. Eğer defansınız düşükse mutlaka Safety, Evade gibi defans yeteneklerinizi koyun.
 4. Wolf koyarak partydeki arkadaşlarınızın attacklarını yükseltebilirsiniz. Bu kısımda dikkat edilmesi gereken “Party” bölümü işaretli olmamalıdır. Çünkü kendinize Wolf attığınızda bütün party bundan yararlanabilir. Wolf başkasına basıldığında failed hatası vermemektedir. Eğer party kısmını işaretlerseniz; karakteriniz çantanızdaki wolf bitene kadar peş peşe basmaya çalışacaktır.

Knight Online Okçu Genie Ayarları 4# Other Bölümü

Okçu Genie ayarları için yapılması gereken son ayar Other bölümüdür. Other bölümü ayarlanırken çok dikkatli olması gerekir. Other bölümü okçu genie ayarları bulunduğunuz slota göre değişiklik gösterebilir. Bu sebeple ayarın nasıl yapılması gerektiği hakkındaki ipuçlarını sizlerle paylaşacağız.

Genie okçu ayarları resimli anlatım
 • Return to town when Item is Lower than “10” HP Recovery: Bu seçeneği işaretlerseniz çantanızdaki HP potu “10” altına düştüğünde karakteriniz otomatik olarak genie durdurur ve Town atar.
 • Return to town when Item is Lower than “10” MP Recovery: Bu seçeneği işaretlerseniz çantanızdaki Mana potu “10” altına düştüğünde karakteriniz otomatik olarak genie durdurur ve Town atar.
 • When there’s not enough arrow you will be returned to town: Bu seçeneği işaretlerseniz çantanızdaki ok (arrow) bittiğinde karakteriniz otomatik olarak genie durdurur ve Town atar.
 • When you are the only survivor of the party, you’ll be moved to town: Bu seçeneği işaretlerseniz partydeki diğer arkadaşlarınız ölmüş ise karakteriniz otomatik olarak genie durdurur ve Town atar.
 • When the weapon durability is 0 you’ll be moved to town: Bu seçeneği işaretlerseniz elinizdeki okun dayanıklılığı bittiğinde karakteriniz otomatik olarak genie durdurur ve Town atar.
 • With the genie hammer, you will be able to repair weapons with the durability of 100: Bu seçeneği işaretlerseniz elinizdeki okun dayanıklılığı 100’e düştüğünde karakteriniz otomatik olarak Genie hammer basar. Böyle silahınız tamir edilmiş olur. Bu seçeneğin aktif kullanılabilmesi için Power Up Store üzerinden Genie hammer almanız gereklidir.
 • When Knight Genie point is 1, automatically use the Genie Spirit. (When Genie Spirit is present): Bu seçeneği işaretlerseniz çantanızda olan Genie’ler otomatik olarak kullanılır. Yani çantanızda 10 adet (1 paket) Genie var ise 20 saat boyunca döngü devam eder.
 • Automatically feed when Familiar’s hunger level is 5: Bu seçeneği işaretlerseniz petinizin açlık seviyesi 5’e düştüğünde Genie otomatik olarak evcil hayvanınızı besler.

Knight Online Okçu Genie Ayarları hakkında takıldığınız durumlarda yorumlar kısmından bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Knight Online hakkında yazmış olduğumuz diğer yazılarımıza göz atmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

Emre

Iğdır doğumluyum. İnternet ve internet siteleri küçük yaşlarımdan beri hep ilgimi çeker. Bu ilgimi Sivri sayesinde hobiye dönüştürdüm. Sivri.org üzerinde içerikler yazarak, bu içerikleri sizlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu