Nasıl Yapılır?Nedir?

Minecraft Derin Koşucu Ne İşe Yarar?

Minecraft Derin Koşucu Ne İşe Yarar?

minecraft oyuncularının en çok ceza aldığı ve akıllara minecraft derin koşucu ne işe yarar? Gibi sorular sorulmaya başlanıyor. Çünkü derin koşucu büyüsü sayesinde hareket hızı cezası almazsınız.

Bu yüzden her minecraft oyuncusunun özellikle bilmesi gereken bilgi ve büyüler arasında yer alması gerekiyor.

Şunu da belirtmemiz gerekli bu büyü komple sizin hareket cezası almanızı sağlamıyor. Oyun içerisinde 10 adet ceza yiyecekseniz 2-3 adet yemenize olanak sağlıyor.

Minecraft Derin Koşucu Nerelerde Kullanılır?

Minecraft Derin Koşucu Büyüsü genellikle suda hareketinizi 1-2-3 seviyeleri olmak üzere arttırmaktadır. Minecraft Derin Koşucu Büyüsü geneline baktığımızda aşağıdaki maddeler örnek olabilir.

 • suda yürümek
 • akıntıya karşı yürümek
 • su altında yürümek
 • okyanusta Eşya aramak veya savaşmak
 • Kısacası Oksijenin ihtiyaç çok fazla ihtiyaç duyulduğu ve suda hareket ihtiyacı duyulan her yerde.

bunların yanında hızlı bir şekilde yüzmenize olanak sağlayan bir büyü türüdür. Bu büyü türü sayesinde, su altında her şeyi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz fakat okyanus içerisinde çok fazla kaldığınızda boğulmanıza sebep olur.

Minecraft Derin Koşucu Büyüsü Nasıl Yapılır?

Minecraft Derin Koşucu Ne İşe Yarar? Sorusunu iki farklı başlıkta size anlattık. Artık nasıl ne işe yarar? Sorusuna cevap bulduk. Şimdi sırada Minecraft Derin Koşucu Nasıl Yapılır? Konusunun detayına inmek kaldı. Çok fazla uzatmadan hemen Nasıl Yapılır? Sorusuna cevap olarak;

 • Büyü masasına gidin,
 • Açılan sayfanın bir kısmına Elmas Bot,
 • Diğer kısmına ise Lapis Lazuli koyuyoruz.
 • Sağ tarafta açılan kısımda Derin Koşucu Büyüsü 1-2 ve 3  seviyelerini görebilir ve seçebiliriz.

Not: Sağ kısımda çıkan  Derin Koşucu Büyüsü seviyeleri sizin elmas botunuza bağlıdır.

Minecraft Derin Koşucu Cezası Nedir?

Derin Koşucu Cezası art arda çok fazla kullanmak bizi tehlikeye sokabilir. Bununla alakalı her ne kadar resmi bir açıklama olmasa bile profesyonel oyuncuların deneyimleri her şeyden daha çok önemlidir.

Olası birden fazla seçeneklerden dolayı Derin Koşucu Cezası alabilirsiniz. Bu cezanın başlıca sebepleri arasında art arda Derin Koşucu Büyüsü kullanmaktan geçiyor. Okyanus da anlık boğulmalara sebep olabilir. Bunun da önüne geçmek için Yine Derin Koşucu Büyüsünü kullanıyoruz.

Aslında biraz karışık gelebilir. Daha sadece bir açıklama için;

 • Art Arda Büyüyü Kullanmak Ceza Sebebidir.
 • Okyanus dibinde oksijen yetmezliği yine ceza sebepleri arasında yer alıyor.

Fakat bu büyüyü kullandığınızda 10 cezadan 7sini yemiyorsunuz. Aslında oyun kendini bir paradoks içine sokmuş fakat her detayı da yıllanmış profesyonel minecraft ustalarından öğrenebilirsiniz.

Emre

1995, Samsun doğumluyum. İnternet ve internet siteleri küçük yaşlarımdan beri hep ilgimi çeker. Bu ilgimi Sivri sayesinde hobiye dönüştürdüm. Sivri.org üzerinde içerikler yazarak, bu içerikleri sizlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyiciyi kapatarak sitemize giriş yapabilirsiniz.