Hata ve Çözümleri

PUBG İzleme Sınırı Aşıldı Hatası Çözümü

Telefon ve bilgisayar kullanıcıları son zamanlarda Pubg izleme sınırı aşıldı diye bir hata ile karşılaştılar.  PUBG izleme sınırı aşıldı hatası nedeniyle birçok oyuncunun oyunu kesintiye uğruyor.  Bu hatanın çözümü oldukça basit.  PUBG izleme limiti aşıldı hatası nedir?  PUBG izleme sınırı aşıldı hatası çözümü nedir?

PUBG izleme sınırı aşıldı hatası son zamanlarda telefon ve bilgisayar kullanıcılarını rahatsız ediyor.  Bu PUBG hatası, uzun süre oynarsanız ortaya çıkabilir.  PUBG izleme sınırı aşıldı uyarısından kurtulmak istiyorsanız aşağıdaki düzeltmeleri sırasıyla uygulamanız gerekiyor. 

PUBG İzleme Sınırı Aşıldı Hatası Nedir? 

PUBG; Bugün övündüğü 200 milyon izleyici sayesinde dünyanın en önemli oyunlarından biri haline geldi.  Gencinden yaşlısına birçok yaş grubunda olumlu izlenimler bıraktı.  Oyunun pubg izlenme limitini bile aşarak yasaklanacağına dair söylentiler insanları tedirgin etmeye yetti.  PUBG’nin yapımcı firması Tencent, her türlü olumsuzluğa karşı defansif tedbirler almayı uygun gördü.  Oyunun yasaklanmaması için bu uygulama sayesinde ilk olarak bağımlılıkla mücadele başlatıldı. 

Yeni güncelleme, oyuncuların günde maksimum 4-6 saat sürekli oyun oynamasına izin verdi.  Yani bu hatanın asıl sebebi siz değilsiniz oyunun kendisidir. Kısacası ne zaman bir sorunla karşılaşırsanız ara vermenin iyi olacağını düşündürmek için tasarlanmıştır.  Bu hatanın ana sebebi 4-6 saat aralıksız oynarsanız göz sağlığınıza zarar vermenizdir bu nedenle oyunun sistemi size otomatik olarak “PUBG izlenme limiti aşıldı” veya “PUBG bugünkü cihaz giriş sınırına ulaşıldı” şeklinde bir mesaj göndererek engel teşkil etmektedir.

PUBG Mobil İzleme Sınırı Aşıldı Hatası Çözümü

PUBG Mobil izleme sınırı aşıldı hatası çözümü için bazı dosyaları silmeniz gerekiyor.  Bu hatanın çözümü olsa da sağlık nedenleriyle bu hatayı kapatmamanızı öneririz.  Oyunu sürekli oynamak yerine aralarla 1 veya 2 saat oynayabilirsiniz.  Bu hem göz sağlığınız hem de cihazlarınızın kullanım ömrü için iyidir.  Telefondaki hatanın nasıl kapatılacağı henüz bulunamadı bu nedenle aşağıdaki adımlar sadece emülatör kullanıcıları içindir.

PUBG İzleme Sınırı Aşıldı PC

PUBG izleme sınırı aşıldı sorunuyla sık sık karşılaşıyorsanız, oyunu bir süre duraklatmayı deneyebilirsiniz.  Uzun süre oyun oynamak ciddi zararlar getirse de PUBG görüntüleme limiti aşıldığında PC çözümü arıyor olabilirsiniz.  Bu hatayı düzeltmek oldukça kolay olsa da, bunu gerçekten yapmak isteyip istemediğinizi iki kez düşünmelisiniz.  Aynı zamanda farklı yöntemler deneseniz bile zaman zaman PUBG görüntüleme limiti aşıldı hatası çıkabiliyor.  Listemizdeki bu çözüm yöntemleri, hatalarla karşılaşma şansınızı büyük ölçüde azaltır.  Hatanın tam olarak giderilememesinin nedeni ise Tencent’in oyuncuların sağlığını düşünmesi. 

PUBG Mobil İzleme sınırı aşıldı hatası çözümü Emülatörde oynarken İzleme Limiti aşıldı hatası alıyorsanız öncelikle oyundan ve emülatörden çıkmanız gerekiyor.  Hata emülatörden geldiği için “Bilgisayarım” bölümüne gitmeniz ve ardından “C:/Users/username/AppData/Local/Ts/Game/Saved/Config/WindowsNoEditor/” dosyalarına girmeniz gerekiyor. 

Mevcut bilgisayarınızda PUBG erişiminizi devre dışı bırakın.  Ardından aşağıdaki dizini düzenleyin ve bilgisayarınızın yürütme alanına veya klasör arama alanına yapıştırın.  C:\Users\[Kullanıcı Kimliği]\AppData\Local\TslGame\Saved\Config\WindowsNoEditor\ konumuna gidin. 

Dizine erişimde sorun yaşıyorsanız, manuel tıklamalarla dosya konumuna ulaşabilirsiniz.  Göreceğiniz GameUserSetting.ini dosyasını sabit diskinizden tamamen silin.  PUBG oyun dosyalarını Steam’de yeniden kontrol ettirin.  Oyunu yeniden başlatın.  İşlemi tamamladığınızda sorunu kolayca çözebilirsiniz. 

Önemli Bilgi: Kullanıcı Adı bölümüne kendi kullanıcı kimliğinizi girmelisiniz.  Sildiğiniz bu dosya PUBG Mobile hesabınızın tüm detaylarını tuttuğu için bu dosyayı silerek 5 saat sınırını kaldırmış olursunuz ve bu hata ile bir daha karşılaşmazsınız. 

Yukarıdaki dosyaları tek tek yazmak yerine bilgisayarda arama yapmak yerine “%appdata%” yazabilirsiniz.  Ancak az önce de söylediğimiz gibi bu hatayı düzeltmek yerine kendinize belirli sınırlar koyarak oynamanız sağlığınız için çok daha iyi.  Mobil cihazlardan gelen bu hatanın henüz bir çözümü yok. 

PUBG İzleme Limiti Aşıldı Hatası Çözüm Steam

Steam’de PUBG’de “İzleme Sınırı Aşıldı” hatası oyuncular arasında sıklıkla oluşuyor.  Bu hatayı düzeltmek istiyorsanız, az önceki çözüm yöntemine benzer bir şey yapmanız gerekir.  Daha önceki satırlarda da belirttiğimiz gibi hemen hemen tüm yeni oyuncular bu sorunla karşılaştıklarında paniğe kapılırlar.  Bu duruma tepkiler çoğunlukla uyarıyı ve oyunu kapatıp PUBG’yi yeniden açmak oluyor.  Ancak oyun dosyaları içerisinde kurulu olan yazılımlar sayesinde oyunu tekrar aktif hale getiremeyecek ve birkaç saat beklemek zorunda kalacaksınız.

“PUBG İzleme Sınırı” hakkında sizlere çözüm yöntemleri sunmaya çalıştık. PUBG hakkında yazmış olduğumuz diğer konulara göz atmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Emre

Iğdır doğumluyum. İnternet ve internet siteleri küçük yaşlarımdan beri hep ilgimi çeker. Bu ilgimi Sivri sayesinde hobiye dönüştürdüm. Sivri.org üzerinde içerikler yazarak, bu içerikleri sizlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu