Hata ve ÇözümleriNedir?

Valorant Sıra Devre Dışı Ne Demek?

Valorant sıra devre dışı ne demek sorusu en çok merak edilen ve üzerinde durulan konular arasında yer alır. Valorant oyununda birçok önemli faktörden bahsetmek mümkün olabilir. Bunlardan birisi de sıra devre dışı konusudur. İngilizcesi Queue Disabled olan bu kelime planlı bakım ya da güncelleme işlemleri sırasında sunulan bir mesajdır.

Bu mesaj oyuncuların oyun sırasında eşleşme arama işlemlerine devam etmelerine izin vermemesi anlarında alınmaktadır. Oyun içerisinde sıranın geçici olarak devre dışı kaldığını belirten bir mesaj olduğu söylenebilir. Bu mesaj oyun sunucularının güncellenmesi ve yeni bir güncelleme ya da yama yayınlanması gibi durumlarda bu mesaj birçok oyuncu tarafından görülebilir.

Oyuncuları bu mesajı aldıklarında bir süre oyuna giremeyeceklerini ya da beklemeleri gerektiğini bilmeleri gerekir. Oyun içerisinde herhangi bir güncelleme sırasında özellikle bu mesaj her oyuncunun göreceği şekilde yayınlanmaktadır. Sıra devre dışı mesajı oyuncuların oyun deneyimleri üzerinde olumsuz etkiler ortaya çıkarabilir. Ancak bir tür bakım ve güncelleme işlemleri bu oyuncuların oyun içerisinde çok daha iyi standartlarda aktif olmasında etkili olur. Hemen her oyuncunun bu oyunlarda keyifli zaman geçirebilmesinde güncelleme son derece önemlidir.

Valorant Sıra Devre Dışı Neden Gönderilir?

Valorant oyununda üyeler birtakım mesajlar alabilirler. Bunlardan birisi de sıra devre dışı mesajıdır. Bu mesajın oyunculara gönderilmesinde birtakım amaçlardan bahsetmek mümkün olur. Oyuncular bu mesajı aldıklarında bir süre araştırmaları ve beklemeleri gerekir. Bu mesajın gönderilmesinin birtakım önemli nedenleri bulunur. Oyuncuların oyun sırasında eşleşmelerine devam etmelerine izin vermeyen bir mesajdır. Aynı zamanda kişilerin oyunda devre dışı kalmalarına da neden olmaktadır. Bu mesajın gönderilmesinin nedenleri arasında ise şunlar yer almaktadır:

 • Oyun sunucularının güncellenmesi
 • Yeni bir güncelleme yapılması
 • Yama yayınlaması
 • Planlı bakım çalışmaları
 • Acil sorun giderilmesi

Gibi nedenlere dayalı olarak Valorant oyununda sıra devre dışı mesajı alabilirsiniz. Oyun sunucuları bu sürede tamamen kapatılır. Bununla birlikte yeniden başlatılması gerekebilir. Oyuncuların eşleşme arama işlemleri de bu süreçte geçici bir süre için durdurulabilir. Acil bir sorun ortaya çıktığı taktirde sıra deve dışı mesajı gönderilmesi normal kabul edilen durumlardan biridir. Böyle zamanlarda oyuncular eşleşmeye dahil olamadıkları gibi bir süreliğine oyunda devre dışı da kalabilirler.

Ancak bu sorun kısa sürede düzeltilebilecek bir sorundur. Tek problem ise zaman zaman oyuncuların oyun deneyimleri üzerinde birtakım olumsuzluklar yaratabilecek olmasıdır. Oyunların güncel kalması ve daha seri bir oyun ortamı yaratılabilmesi için gerekli olan çalışmalar olduğundan profesyonel oyuncular için sorun teşkil etmemektedir.

Valorant Sıra Devre Dışı Nasıl Düzelir?

Valorant sıra devre dışı nasıl düzelir sorusuna yanıt verebilmek için yine detaylı bir inceleme gerekir. Bu sorunu düzeltebilmek için şu noktalara dikkat etmek gerekir:

 • Oyunu yeniden başlatmanız gerekebilir. Bununla birlikte kapatmak ve yeniden açmak basit bir bağlantı hatası durumunda düzelmesini sağlar.
 • İnternet bağlantılarınızı inceleyebilirsiniz. Bu süreçte internet bağlantınız zayıf ise bu hatayı alabilirsiniz.
 • Sunucu durumunu mutlaka kontrol etmeniz gerekir. Çevrim içi olup olmadığınıza bakarak sorunu düzeltebilirsiniz.
 • DNS ayarlarınızı kontrol etmeniz gerekir.
 • Güncelleme yapmak sorunu çözmenize yardımcı olur.
 • Sorunlar devam ediyor ise VPN kullanmayı deneyebilirsiniz.

Tüm bu çözüm yolları profesyonel destek almanızda önemlidir. Valorant destek ekibi ile iletişime geçerek de yardım alabilme şansı bulabilirsiniz. Güvenilir standartlarda hizmetler sunan destek ekibi eğer güncelleme yapılıyor ise bu durumu sizlere bildireceklerdir. Ancak internet ya da kendi bilgisayar sisteminizden kaynaklı sorunlar ise bu sorunları sizlerin çözmesi gerekir.

Valorant sıra devre dışı hatası ile ilgili siz değerli okuyucularımıza çözüm önerileri sunmaya çalıştık. Bir önceki yazımıza ulaşmak için (Valorant Nokta Crosshair Nasıl Yapılır?) ilgili bağlantıyı kullanabilirsiniz. Merak ettiklerinizi yorumlar kısmından bize iletmeyi unutmayın.

Emre

Iğdır doğumluyum. İnternet ve internet siteleri küçük yaşlarımdan beri hep ilgimi çeker. Bu ilgimi Sivri sayesinde hobiye dönüştürdüm. Sivri.org üzerinde içerikler yazarak, bu içerikleri sizlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu