Nasıl Yapılır?

Minecraft Bileme Taşı Nasıl Yapılır?

Minecraft bileme taşı nasıl yapılır? Minecraft bileme taşı nedir? Minecraft bileme taşı nasıl kullanılır? Gibi sorular Minecraft oyununa yeni başlamış oyun severler tarafından merak edilmektedir. Oyun içerisinde kullanılan bileme taşı aynı zamanda zımpara taşı olarak da bilinmektedir. Nesne aynı olsa da bazı kullanıcılar bileme taşı, bazıları ise zımpara taşı olarak telaffuz etmektedir.

Bileme taşı onarım ve büyüden arındırma işlemleri için kullanılmaktadır. Özellikle büyü masasında sık sık büyü basarak, istediğiniz büyüler gelmeyebilir. Burada yardımınızda bileme taşı koşacaktır. Bileme taşında eşyanızı büyülerden arındırabilirsiniz. Arındırma işlemi sonrasında tecrübe puanı kazanarak, tekrar büyü masasında büyü basabilirsiniz. Peki, bileme taşı nedir?

Minecraft Bileme Taşı Nedir?

Gerçek hayatta kullanılan bileme taşı, ucu keskin eşyaların sivri bölgelerinin körelmesini halinde tekrar keskin hale getirmek için kullanılmaktadır. Minecraft içerisinde kullanımı biraz farklı anlamlar içermektedir.

  • Büyülü eşyalarınızı büyülerden arındırmak istiyorsanız, bileme taşı kullanabilirsiniz. En çok bu amaç için kullanılmaktadır. Büyü masasında bastığınız eşya büyüleri eğer hoşunuza gitmiyorsa, bileme taşı sayesinde kolayca büyülerden arındırabilir ve tekrar basabilirsiniz. Ayrıca bağlama laneti olan eşyalarınızdaki büyüleri de eşyayı kullanmadan önce bileme taşı sayesinde sökebilirsiniz.
  • Kullanmanızdan dolayı bazı eşyalarınızın dayanıklılığı azalacaktır. Eşyanız kırılmadan hemen önce bileme taşı kullanarak, tekrar dayanıklılığını arttırabilirsiniz. Bu sayede eşyalarınız eğer büyülü değilse, bileme taşıyla beraber daha uzun ömürlü olacaktır. Eşyanızın dayanıklılığını arttırmak için aynı eşyadan 2 tane olması gerekmektedir.

Minecraft Bileme Taşı Nasıl Kullanılır?

Mc bileme taşı kullanabilmek için taşın üzerine sağ tıklamanız gerekir. Sağ tıkladıktan sonra bir pencere açılacaktır. İşlemler bu pencere üzerinde yapılmaktadır. Bahsettiğimiz gibi iki temel kullanımı bulunmaktadır;

Onarım İçin Minecraft Bileme Taşı Nasıl Kullanılır?

Onarım işlemlerinde kullanmak için onarım yapacağınız nesnenin dayanıklılığının tamamen bitmemiş olması gerekir. Bileme taşı üzerinde onarım yapacağınız eşyadan 2 tane olması gerekmektedir. Örneğin bir demir baltanın onarımını yapacaksanız, bir adet daha demir baltaya ihtiyaç duyacaksınız. İki eşyanın birleşimiyle tek bir eşyaya dönüşerek, dayanıklılık yenilemesi yapılmaktadır. Bir demir balta ile tahta baltayı birleştiremezseniz. Aynı maddeden üretilmiş eşyalar olmalıdır.

Büyü Kaldırmak İçin Bileme Taşı Nasıl Kullanılır?

Oyun içerisinde büyü masası yardımıyla büyü yapılabilmektedir. Büyü masasında her zaman istediğimiz özellikte büyüler çıkmayabilir. Bu istemediğimiz büyüleri geçebilmek için eşyayı değiştirmeli veya mecburi olarak o büyüleri basmalıyız. Büyüleri bastığımızda, bu büyüleri istemediğimiz için Mc bileme taşı yardımıyla sökebiliriz. Büyüyü kaldırmak için bileme taşına sağ tıklayarak, büyülü eşyayı ilk slota koyabiliriz. Ardından alttaki slottan büyüsüz halini de alabiliriz. Ayrıca bu işlem size tecrübe puanı verecektir. Belirli bir miktar tecrübe puanını büyü sökerek elde ettiğiniz için seviyenizin uygun olması durumunda tekrar büyü masasından büyü basabilirsiniz.

Minecraft Bileme Taşı Nasıl Yapılır?

Minecraft bileme taşı yapımı ilk seviyelerde dahi yapılabilecek basit bir eşyadır. Bileme taşı yapımı için 2 tahta, 1 taş basamak ve 2 adet çubuğa ihtiyacınız olacaktır. Oldukça basit eşyalar istemekte olup, yapımı oldukça kolaydır. Çalışma masası üzerinde yapılmaktadır. Minecraft bileme taşı yapımı için aşağıdaki adımları takip ediyoruz:

Minecraft Bileme Taşı Yapımı, Mc zımpara taşı nasıl yapılır
  • 9 slotlu çalışma masasının en üst sol ve sağ kısımlarına elimizdeki çubukları yerleştiriyoruz.
  • Çubukların arasındaki bulunan orta boş slota da taş basamağı eklemeliyiz.
  • Bunu da ekledikten sonra basamağın altındaki orta slot hizasından kalan alttaki iki boşluğa da herhangi bir dönüştürülmüş tahta koymamız yeterli.
  • Artık bileme taşımız hazır. Çalışma masasının en sağındaki slottan alarak, istediğiniz herhangi bir bloğun üzerine yerleştirebilirsiniz. Kullanımı için bileme taşına sağ tıklamanız yeterli olacaktır.

Minecraft bileme taşı nedir, nasıl yapılır gibi sorulara yanıt verdiğimiz makalemizin sonuna geldik. Sivri.org üzerinde nedir, nasıl yapılır gibi içerikler paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalmayı unutmayın.

Emre

1995, Samsun doğumluyum. İnternet ve internet siteleri küçük yaşlarımdan beri hep ilgimi çeker. Bu ilgimi Sivri sayesinde hobiye dönüştürdüm. Sivri.org üzerinde içerikler yazarak, bu içerikleri sizlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyiciyi kapatarak sitemize giriş yapabilirsiniz.