Nasıl Yapılır?

Minecraft Şimşek Nasıl Çaktırılır?

Minecraft şimşek nasıl çaktırılır sorusu birçok oyuncunun bilmediği noktalar arasında yer almaktadır. Oyun içerisindeki tüm komutlar ve detaylar oyunun ilerleyen süreçteki başarısı üzerinde büyük etkilere sahiptir. Bundan dolayı oyun içerisinde detaylı olarak bilgi edinmek her zaman için rakiplerinizden bir adım daha önde olmanızı sağlayacak işlemlerden biridir. Minecraft bu anlamda oyunculara oldukça iyi bir deneyim sunmaktadır.

Oyuncuların hem eğlenceli vakit geçirmesi hem de rekabetin yüksek olması için oyun içerisinde çok değişik komutlar bulunmaktadır. Bu komutlardan bir tanesi de şimşek çıkarmaktır. Şimşek çıkarma komutu oyun içerisinde önemli bir ayardır. Oyuncular Minecraft şimşek çıkarma için belirli yöntemleri deneyebilirler.

Minecraft Şimşek Çıkarma Yöntemleri

Minecraft oyununda şimşekleri çaktırabilmek için doğrudan bir komut bulunmamaktadır. Aynı zamanda oyun içi ayar bulunmamaktadır. Bundan dolayı şimşek çaktırmak için farklı yöntemleri denemek gerekir. Oyuncuların şimşek oluşturabilmek için kendilerine has uyguladıkları birtakım yöntemler bulunur. En çok kullanılan yöntemler arasında sınırlı saymak mümkündür:

·         Oyuncu Tarafından Şimşek Oluşturulması

En çok kullanılan yöntemlerden birisi oyuncuların kendilerine has bir yöntemle şimşek oluşturması. Şimşekler genel olarak gökyüzüne doğru düşmektedir. Bunu denemek için ise mutlaka bu adımları takip etmelisiniz:

 • Oyun içerisinde hava açık bir anda bulunmanız gerekir.
  • Daha sonra yüksek bir tepe üzerinde ya da dağın tepesinde olmanız gerekir.
  • Bir sonraki adımda ise kimseyi çıplak gözle ne doğru göndermek için weather clear ya da weather thunder Komutlarını kullanmanız gerekir.
  • Weather Clear komutu hava durumunu temizleyen bir komuttur. Weather thunder komutu ise şimşek ve gökyüzü oluşturma komutudur.

Bu yöntem ile birlikte şimşek çıkarabilir ve birtakım özel yeteneklere sahip olabilirsiniz. Ancak şimşek çıkarmak için de sahip olmanız gereken önemli detaylar bulunur. Eğer sunucunun sahibiyseniz veya yönetici konumundaysanız bu tür komutları çok daha kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.

·         Şimşeklerin Doğal Olarak Oluşmasını Beklemek

Minecraft Şimşek oluşturma işlemi için doğal olarak bu işlemin gerçekleşmesini de bekleyebilirsiniz. Şimşekler doğal oluşum sürecinde yağmurlu havalarda meydana gelir. Oyunun zamanı ilerledikçe şimşeklerin nasıl oluştuğunu çok daha rahat görebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde şimşek çaktırmak daha fazla zaman ve rastgele hava olayına dayanmaktadır. Hava koşullarını değişirse şimşekler de doğal olarak gökyüzünde çakabilir. Minecraft’ta şimşek konuşturmak oyunun doğal olayları arasında yer almaktadır. Aynı zamanda oyuncuların bu tarz komutlar üzerinde sınırlı bir kontrolü bulunur.  Şimşekler genel olarak rastgele ve doğal bir süreçte gerçekleşir. Bunun için kesin olarak bir komut vermekten kaçınılmaktadır.

Minecraft Şimşek Neden Çaktırılır?

Minecraft oyununda birtakım doğa olayları görülmektedir. Bu doğa olayları arasında şimşek, oyunun hava koşulları ile yakından ilgilidir. Minecraft oyununda neden şimşek çaktığına dair ise şunları söylemek mümkün olabilir:

 • Eğer oyun içerisinde yağmur yağmışsa ya da kar yağıyor ise şimşek ortaya çıkabilir.
 • Minecraft modellenmiş oyunlar arasında yer almaktadır. Bu da atmosfer içerisinde birtakım hava olaylarının dinamik bir şekilde gelişmesine neden olabilmektedir.
 • Oyun içerisinde hava koşulları rastgele olarak değişmektedir. Hava durumu tahmin edilemez bir süreçtir. Bu oyunun doğal dünyasının önemli bir parçasıdır.
 • Bir diğer neden ise şimşeklerin yüksek dağlarda ve okyanuslarda diğer noktalarda daha sık görülebiliyor olmasıdır. Oyun içerisindeki coğrafi özellikler hava koşullarını yakından etkilemektedir.

Şimşekler oyun içerisinde doğal olarak ortaya çıkar. Bu hava olaylarının doğal bir şekilde ortaya çıkması oyuncular açısından son derece öneli bir avantajdır. Çünkü oyuncuların rekabeti bu aşamada eşitlenmektedir.

Emre

Iğdır doğumluyum. İnternet ve internet siteleri küçük yaşlarımdan beri hep ilgimi çeker. Bu ilgimi Sivri sayesinde hobiye dönüştürdüm. Sivri.org üzerinde içerikler yazarak, bu içerikleri sizlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu