Nasıl Yapılır?

CS:GO Maç Tekrarı İleri Sarma Nasıl Yapılır?

CS:GO maçlarını izlerken ileri sarma işlemi “Shift+F2” tuş kombinasyonu ile gerçekleştirilir. Ancak, bu işlemi yapabilmeniz için öncelikle “demo playback” panelini aktif etmeniz gerekmektedir. Bu paneli açmak için konsolu kullanmanız ve “demoui” yazmanız gerekmektedir. Bu adımı gerçekleştirdikten sonra, “Shift+F2” tuş kombinasyonunu kullanarak CS GO ileri sarma işlemine başlayabilirsiniz.

Eğer konsolu nasıl açacağınızı bilmiyorsanız, sitemizde yer alan CS GO konsol açma yazımızı inceleyebilirsiniz.

CS:GO’da Maç Tekrarını Nasıl İzleyebilirsiniz?

Eğer CS GO’da oynadığınız bir maçın tekrarını izlemek isterseniz, oyunun ana sayfasındaki sol menülerden “maç ve turnuva izle” seçeneğine tıklayın. Ardından “maçların” sekmesine tıklayın. Burada en son oynadığınız maçın kayıtları görünecektir. İzlemek istediğiniz maçı indirin ve izleyin.

CS GO’da İleri Sarma Nasıl Yapılır?

CS GO’da, ister overwatch maçını izlerken, isterse kendi geçmiş rekabetçi maçınızı izlerken ileri sarma işlemi için öncelikle “demoui” yazmanız ve ardından “Shift+F2” kombinasyonunu kullanmanız gerekmektedir. Bu adımları tamamladığınızda, ileri sarma işlemi başarıyla gerçekleştirilmiş olacaktır.

CS GO’da İleri Sarmanın Yöntemleri

CS GO oyununda sadece eski veya geçmiş rekabetçi maçları izlerken ileri sarma işlemi yapmıyoruz, ayrıca overwatch sistemini kullanırken de ileri sarma işlemi gerçekleştirebiliyoruz. Aynı adımları takip ederek, overwatch maçını izlerken de ileri sarma işlemi yapabilirsiniz.

CS GO Maçı ileri sarma
Counter Strike GO Maç tekrarı ileri sarma

CS GO Maç İzlerken Kullanabileceğiniz Yöntemler

CS GO oyununda eski maçlarınızı veya overwatch maçlarını izlerken kullanabileceğiniz bazı yöntemler bulunmaktadır. İşte bu yöntemler:

  • CS GO maç izlerken kaydetme
  • CS GO izlerken XRAY açma
  • CS GO izlerken oyuncu değiştirme
  • CS GO’dan kesit alma
  • CS GO maç izleme kodları
  • CS GO maç izlerken oyuncuları görme

CS GO Maçını İzlerken Kaydetme İşlemi Nasıl Yapılır?

CS GO oyununda, herhangi bir maçı izlerken kayıt oluşturabilirsiniz. Bunun için öncelikle konsolu açmalı ve konsol bölümüne “record saved_demos_recordname” yazmalısınız, burada boşluk bırakarak kaydın ismini girmeli ve “Enter” tuşuna basmalısınız. Eğer kayıt işlemini durdurmak isterseniz, konsol bölümüne “stop” komutunu girmeniz yeterli olacaktır.

Kaydedilen videolar genellikle “C:\Program Files\Steam\steamapps\common\Counter-Strike Global Offensive\csgo” klasörüne “.DEM” dosya uzantısı olarak kaydedilir.

CS GO Maçını İzlerken XRAY Nasıl Açılır?

Eğer CS GO maçını izlerken XRAY’i açmak isterseniz, kullanmanız gereken kod “spec_show_xray 1” şeklindedir. İlk olarak konsolu açın ve “spec_show_xray 1” kodunu girin, böylece izlediğiniz maçta XRAY’i açmış olacaksınız.

CS GO Maçını İzlerken Oyuncu Nasıl Değiştirilir?

CS GO’da kendi maç demolarınızı izlerken, oyun otomatik olarak belirli oyuncuları izlemenizi sağlar, ancak belki de başka bir oyuncuyu veya kendinizi izlemek isteyebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, CS GO maçını izlerken klavyenizdeki “C” tuşuna basmaktır. Böylece maçı izlerken istediğiniz oyuncuyu seçebilirsiniz.

CS GO Demo’dan Kesit Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

CS GO’da kendi maçınızı veya herhangi bir maç demosundan belirli bir kesit almak isteyebilirsiniz. Özellikle ace olan maçlardaki kesitleri çıkarmak, birçok oyuncu için oldukça ilgi çekicidir. Şimdi sizlere adım adım CS GO demo’dan kesit alma işlemini anlatacağız.

Öncelikle CS GO konsolunu açarak “startmovie kesit_ismi avi” komutunu girin ve kesitin alınmaya başladığını göreceksiniz. İstediğiniz kesiti alıp kayıttan çıkmak için “endmovie” komutunu girin ve bu şekilde kesit alma işlemi tamamlanmış olur. CS GO hakkında yazmış olduğumuz diğer yazılara göz atmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu