Nasıl Yapılır?Nedir?

Minecraft Kızıltaş Karıştırıcı Yapımı Basit Ve Hızlı Anlatım

Minecraft Kızıltaş Karıştırıcı Yapımı Basit Ve Hızlı Anlatım

Son zamanlarda minecraft kızıltaş karıştırıcı yapımı konusunda çok fazla yorum almamızdan dolayı minecraft kızıltaş karıştırıcı yani sinyal verici diyebiliriz. Daha sade anlatım olarak bir ekin ektiniz, Bu ekin büyüdüğü zaman renginin kırmızı olmasını sağlar. Yani size renkli bir bildirim verir. Bunun sayesinde de ekinin büyüdüğünü anlamış olursunuz.

Bu makalede tamamen minecraft kızıltaş karıştırıcı Nedir? Nasıl Yapılır? Ne işe Yarar? Gibi bilgilere yer vereceğiz.

Minecraft Kızıltaş Karıştırıcı Nedir?

minecraft kızıltaş karıştırıcı Nedir? Sorusuna aslında yukarıda cevap verdim fakat farklı bir örnekle daha iyi anlamanıza yardımcı olmak istiyoruz.

 • Bir taş blok diktiniz ve bunun tamamlanması sizin için önemli, O taş yapımı bittiği zaman veya farklı bir aksiyon aldığı zaman taşın renginin kırmızı olarak bildirmesi bizim anlamamızı sağlar.
 • Diğer bir örnek olarak ; Bir çiftlik kurdunuz, bu çiftliğe yavru bir hayvan koyduğunuzu varsayalım. Bu hayvan büyüdüğünde rengini kızıl taştan alarak hayvanın rengi kırmızı olur ve sizde bu sayede hayvanın büyüdüğünü anlamış olacaksınız.

Minecraft Kızıltaş Karıştırıcı Nasıl Yapılır?

Evet sonunda Minecraft Kızıltaş Karıştırıcı Nasıl Yapılır? Sorusuna basit ve hızlı anlatım olarak yapımına hemen geçelim.

Kızıltaş için gerekli malzemeler ;

 • 3 adet taş (Cobblestone)
 • 1 adet kızıltaş tozu (Redstone Dust)
 • 3 adet kuvars (Nether Quartz)

Bunları sağladıktan sonra işleme masasına giderek bu adımları takip edebilirsiniz;

 • Üst sıra: Kuvars, Kuvars, Kuvars
 • Orta sıra: Taş, Kızıltaş Tozu, Taş
 • Alt sıra: Taş, Taş, Taş
 • ve otomatik olarak Kızıltaş Karıştırıcımız hazır olmuş oluyor.

Evet yapımı bu kadar basit minecraft kızıltaş karıştırıcı yapımı sorusuna da cevap bulduğumuza göre şimdi nasıl kullanılır adımına geçelim.

Kızıltaş Karıştırıcı Nasıl Kullanılır?

Aslında kullanımı çok basit fakat internette böyle bir makale veya yardımcı bir video olmadığı için bir çok minecraft oyuncusu bizlere soru sormaya başladı. Kızıltaş Karıştırıcı Nasıl Kullanılır?  Adımlarına hemen geçelim.

 • Sinyal almak istediğiniz öğrenin (ekin,blok,hayvan) yanına gidin.
 • Giriş ve çıkış sinyallarini seçin yani farenin sol kısmı ile tıkladığınız (ilk öge ardından, karşılaştırma tozu) sinyal vereceğiniz öğrenin iki farklı tarafını seçin.
 • Bir sonraki aşamada karşılaştıma modu ve çaltırma modunu baz alarak (profesyoneller anlar) kurulma devam edin hepsi bu kadar.

Yukarıda ki Kızıltaş Karıştırıcı Nasıl Kullanılır?  Konusunda kafanız biraz karışabilir ama genel mantık olarak Kızıltaş Karıştırıcı kullanacağınız öğrenin hangi aşamalarda ve hangi durumlarda size bildirim vereceğini ayarlayabileceğiniz bir bildirim sistemi yapmış oluyoruz.

Emre

Iğdır doğumluyum. İnternet ve internet siteleri küçük yaşlarımdan beri hep ilgimi çeker. Bu ilgimi Sivri sayesinde hobiye dönüştürdüm. Sivri.org üzerinde içerikler yazarak, bu içerikleri sizlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu