Nasıl Yapılır?

Minecraft Papağan Omuza Alma

Minecraft papağan omuza alma özelliği oyunda eğlenceli anların yaşanmasını sağlar. Keyif veren hayvanla arasında yer alan papağanlar birçok oyuncunun en çok istediği hayvanlar arasındadır. Oyunu daha keyifli hale getirmek isteyen oyuncular oyunda papağan bulduktan sonra papağanı evcilleştirebilir ve omuzlarına alabilir. Minecraft papağan omuza alma nasıl yapılır sorusuna yanıt bularak oyunu papağanınızla birlikte oynayabilir ve keyifli anlar geçirebilirsiniz.

Minecraft Papağan Nasıl Omuza Alınır?

Minecraft papağan omuza alma nasıl yapılır sorusunun yanıtı oldukça basittir. Oyuna girdikten sonra herhangi bir papağanı bularak ilk adımı atabilirsiniz. Bulduğunuz papağanı omuza almak için öncelikle papağanı evcilleştirmeniz ve eğitmeniz gerekir. Evcilleşen papağanı daha sonra istediğiniz zaman omuza alabilir ve tekrar geri indirebilirsiniz.

Papağan Nasıl Evcilleştirilir?

Minecraft papağanı omuza almak için önce nasıl evcilleştirileceğini bilmelisiniz. Minecraft papağan evcilleştirme için;

 • Öncelikle oyun içerisinde gezinmeli ve bir papağan bulmalısınız. Bunun için papağanların sık dolaştıkları ormanlık alanlarda gezinmeyi tercih edebilirsiniz.
 • Papağan evcilleştirmeniz için envanterinizde buğday olması gerekir. Oyun içerisinde buğday ya da arpa gibi besinleri önceden envanterinizde bulundurmalı ve ardından papağana yakalamalısınız.
 • Papağana yaklaştıktan sonra buğday ya da arpayı papağana yedirerek evcilleşmesini sağlayabilirsiniz.
 • Papağan yemi yedikten sonra eğer üzerinden kalpler çıkarsa papağan evcilleşmiş demektir.

Papağan evcilleştirme yapmak bazen ilk denemede olmayabilir. Belirli denemeler ile tekrar hayvanı besleyerek evcilleşmesini sağlayabilirsiniz. Deneme esnasında envanterinizde bulunan yiyecekler biterse tekrar yiyecek bulduktan sonra papağana yedirmeyi deneyebilirsiniz. Papağanı evcilleştirdikten sonra omuza nasıl alındığını öğrenmeniz ve oyunda uygulamanız yeterli olacaktır.

Minecraft Evcil Papağanı Omuza Alma Nasıl Yapılır?

Minecraft papağan omuza alma için papağana yaklaşmanız gerekir. Size yaklaşan papağana doğru ilerleyerek papağanın içinden geçtiğinizde papağan omuzunuza çıkacaktır. Bu adımdan sonra oyunda papağan omuzunuzda iken ilerlemeye devam edebilir ve oyunun keyfini çıkartabilirsiniz.

Minecraft papağan omuza alma işlemini yapabilmeniz için papağanın oturmaması gerekir. Oturan papağanları omzunuza alamazsınız. Bununla birlikte papağan omuzunuza çıktıktan sona papağanın uçmasını ve konmasını da yönlendirebilirsiniz.

Minecraft oyuncuları aynı anda birden fazla papağanı omuzuna alabilir. Tel bir papağan omuzunuza almayı düşündüğünüzde ise papağan asıl omuz tarafınıza yerleşecektir. Papağan omzunuza geldikten sonra;

 • Uçurumdan ya da yüksek bir yerden aşağı atlarsanız,
 • Yeterli yüksekliğe sahip bir yerde durmazsanız,
 • Oyunda hasar alırsanız,
 • Ayaklarınızı herhangi bir alanda suya batırırsanız,

Papağan omzunuzdan gidecektir. Koşullara uyduğunuz sürece oyunda papağan omzunuzda duracak ve siz hangi yöne bakarsanız o da o yöne bakacaktır.

Minecraft Papağanların Özellikleri Neler?

Papağanlar Minecraft içerisinde bulunan en renkli canlılar arasında yer alır. Eğlenceli olması ve keyif vermesi nedeni ile birçok oyuncu papağan yakalamaya ve evcilleştirmeye çalışır. Minecraft içerisinde sahip olacağınız bir papağanın genel özellikleri aşağıdaki şekilde sıralanabilir;

 • Papağanlar zehirlenebilen canlılardır.

Eğer oyun içerisinde hangi sürümde nasıl davranmanız gerektiğini bilmiyorsanız farklı sürümlerde oynarken farkında olmadan papağanın zehirlenmesine neden olabilirsiniz. Minecraft Bedrock sürümlerinde papağana kurabiye ermek papağanın zehirlenmesine yol açar. Bunun dışında diğer Minecraft sürümlerinde ise papağanlar kurabiye ile beslenmektedir.

 • Papağanlar dans edebilir.

Eğlenceli görünüşleri ile dikkat çeken papağanlar aynı zamanda dans edebilme yetenekleri ile de oyuncuları keyiflendirir.  Oyunda herhangi bir papağana sahip olursanız, müzik çalmaya başladığında papağanın oynamaya başladığını fark edebilirsiniz. Müzik sesi kesilene kadar papağanınız bulunduğu yerde oynamaya devam edecektir.

 • Papağanlar köylüleri takip edebilir.

Papağan yakaladıktan sonra eğer papağanı evcilleştirmezseniz oyunda herhangi bir köylü gördüğünde papağan onu takip etmeye başlar ve peşinden gider. Papağanlar oyundaki köylüleri oldukça sever ve gördüklerinde hemen yanlarına yaklaşır. Evcilleştirerek papağanların başka köylüleri takip etmesini önleyebilirsiniz.

Emre

1995, Samsun doğumluyum. İnternet ve internet siteleri küçük yaşlarımdan beri hep ilgimi çeker. Bu ilgimi Sivri sayesinde hobiye dönüştürdüm. Sivri.org üzerinde içerikler yazarak, bu içerikleri sizlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyiciyi kapatarak sitemize giriş yapabilirsiniz.