Listeler

Çok Tercih Edilen LoL Kadın Karakterler

Lol kadın karakterler, özellikle kadın oyuncular tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. League of Legends oynayan kadın oyuncuların en çok tercih ettiği kadın karakterler listesini sizler için derledik. LoL oyunu ülkemizde binlerce oyuncu tarafından, yıllardır oynanan köklü bir MOBA oyunudur.

Üst Koridorda En Sık Tercih Edilen Kadın Karakterler

Üst koridorda en sık tercih edilen kadın karakterlerin başında Annie gelmektedir. Annie – çok güçlü özel yeteneği olan Tibbers sayesinde rakiplerinizi kitleyebilir, diğer yeteneklerinizi de kullanarak çok yüksek anlık hasarlara ulaşabilirsiniz. Takım savaşları sırasında da Annie alan hasarı sayesinde oldukça işlevli.

Üst Koridorda En Sık Tercih Edilen Kadın Karakterler

Orta Koridorda En Sık Tercih Edilen Kadın Karakterler

Orta koridorda tercih edilen LoL kadın karakterler listemizde; herkesin tahmin edebileceği gibi Ahri ve Lux ikilisi var. Eğer sevimli ve çekici karakterleri oynamaktan hoşlanıyorsanız mutlaka bu iki karakteri orta koridorda denemelisiniz.

LoL Kadın Karakterler

Ahri’nin kaçma yeteneği ve kitleme yeteneği sayesinde hem rakiplerinize yüksek hasarlar çıkartırken ulti kullanarak kaçabilir hem de rakiplerinizi öpücükle kışkırtarak kilitleyebilirsiniz. Diğer en sık tercih edilen karakter olan Lux’un en güçlü özelliği rakiplerini uzak yetenek atışlarıyla anlık hasar verebilmesi, kilitleyebilmesi, kendine ve arkadaşlarına kalkan verebilmesi. Lux, çok yönlü bir karakter olduğu için destek pozisyonunda da çok sık tercih edilmektedir.

Ormanda kadın oyuncuların tercih ettiği karakterlerin başında narin gonca Lillia gelmekte.
Lilla rakibinize geldiğinde oldukça ürkütücü duran bir karakter, çünkü yakalanmıyor. En büyük özelliği hareket hızı, alan hasarı ve rakipleri uzun süre uyuşturabilmesidir. Nerdeyse tüm yetenekleri alan hasarı verdiği için takım savaşlarında ve rakip oyunculara attığı baskınlarda rakibin kurtulma şansı olmadığından dolayı vazgeçilemeyen karakterler arasında. Karakteri oynadıkça hiç de narin olmadığını fark edeceksiniz. 🙂

Alt Koridorda En Sık Tercih Edilen Kadın Karakterler

Alt Koridor Lol Kadın Karakterler

Alt koridorda kadın oyuncuların en çok tercih ettiği karakter 2023 yılında ödül avcısı Missfortune. Elinde tuttuğu iki silahtan kaçabilecek hiç bir rakibi yok fakat alt koridor şampiyonları arasında en çok yetenek kullanan kadın karakterlerin başında olduğu için yetenek kullanımını doğru ve etkili yapmanız gerekiyor. Zorluk seviyesi orta seviye olan bu karakterin en etkin özelliği sadece düz vuruşlarıyla değil, yetenekleriyle de rakiplerine mermilerini boşaltabilmesidir. Görünüş itibariyle de oldukça hoşunuza gideceğini düşünüyoruz.

En Sık Tercih Edilen LoL Destek Kadın Karakterler

LoL kadın şampiyonlar listemizde; Destek rolünün gözdesi, nişancıların aşkı; hiç bir zaman değişmediği gibi 2023 yılında da tekrar Lulu oldu.

LoL Kadın Şampiyonlar

Alt koridor oynayanların destek rolünde oynayan oyunculardan en sık oynamasını istediği karakterlerin de başında gelen Lulu tam olarak destek rolü için biçilmiş kaftan. Çıktığı yıldan itibaren destek rolünde en çok oynanan şampiyon olan Lulu, kadın oyuncuların vazgeçilmezi. Hem rakiplerinizi küçülterek savaşamayacak hale getirebilir hem de nişancınızı rakipleriniz arasında devleştirip canına can katabilirsiniz. Zorluk seviyesi düşük olduğu için League Of Legends’e yeni başlamış olan kadın oyunculara net tavsiyemiz destek rolü ve bu karakterdir. Daha önce yazmış olduğumuz League of Legends içeriklerine göz atmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

Emre

Iğdır doğumluyum. İnternet ve internet siteleri küçük yaşlarımdan beri hep ilgimi çeker. Bu ilgimi Sivri sayesinde hobiye dönüştürdüm. Sivri.org üzerinde içerikler yazarak, bu içerikleri sizlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu