Nasıl Yapılır?

Rust Otomatik Koşma Nasıl Yapılır? (Resimli)

Rust otomatik koşma her oyuncunun sahip olmak istediği oyun özelliklerinden biridir. Son yıllarda popüler hale gelen birçok oyun alternatifi bulunmaktadır. Bu oyunlardan bir tanesi de Rust oyunudur. Hayatta kalma mücadelesi olan bu oyunda birçok farklı savaş ve mücadele verilmektedir. Oyunun en sevilen yönü ise hem tek hem de arkadaş grupları ile oynanabilmesidir. Bu nedenle de oyunda mücadele vermeden önce kişiler birçok farklı oyun özelliğini bilmek durumundadır. Mücadele sırasında özellikle hızlı hareket etmek son derece önemlidir.

Rust otomatik koşma da oyunculara en iyi avantajı sağlayan unsurlardan biridir. Hızlı bir şekilde koşarak hem saldırılardan kaçabilir hem de daha hızlı bir şekilde düşmana saldırabilirsiniz. Bunun yanında her türlü konuda zaman kazanmak için de otomatik koşma sizlere avantajlar sağlamaktadır. Oyun içerisinde oyuncuların hızlı koşma özelliği bulunmamaktadır. Ancak oyuncular birtakım yöntemler kullanarak bu özelliklerden yararlanabilmektedir.

Rust Otomatik Koşma Nasıl Yapılır?

Rust oyununda koşma modunu her oyuncu merak etmektedir. Rust otomatik koşma özelliği oyun içerisinde yer almadığından oyuncular farklı alternatiflere başvurmaktadır. Hem yapılan hem de üretilen çeşitli yöntemler sayesinde hızlı koşma yöntemi artık birçok oyuncu tarafından yapılabilmektedir. Aşağıdaki adımları tek tek uyguladığınızda Rust otomatik koşma işlemini kolayca yapabilirsiniz:

  • İlk olarak oyuncuların kullanıcı adı ve şifreleri ile oyuna girmeleri gerekir.
  • Daha sonra oyun içerisinde harita kısmı açılır.
  • Harita üzerinde gezilirken F1 tuşuna basılması gerekir.
Rust otomatik koşma
  • Çıkan ekran alt kısım üzerinden Bind q forward; sprint yazılması gerekir.
  • En son olarak da enter tuşuna basılır.

Bu işlem tamamlandıktan sonra karakterin otomatik olarak koştuğunu görebilirsiniz. Oyun içerisinde klavye üzerinden q tuşuna basıldığında karakter de otomatik olarak koşmaya başlamaktadır. Rust otomatik koşma kodu son derece işlevsel bir özelliktir. Bu özellik aynı zamanda tersine de çevrilebilir. Yani koşmaya başlayan karakterinizi Shift tuşuna basarak tekrar durdurabilir ve normal oyun moduna çevirebilirsiniz. Bu şekilde oyuncular tek bir tuş kullanarak hem oyun karakterlerini koşturabilir hem de durdurabilirler. Daha önce Rust hakkında yazmış olduğumuz yazılara göz atmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

Rust Otomatik Koşmanın Avantajları Neler?

Rust otomatik koşma oyunculara birçok avantajı bir arada sağlar. Normal oyun formunda oyuncuların oyun içerisinde çok daha fazla zaman harcaması ve enerji sarf etmesi gerekir. Bu özellik ise oyunculara birçok avantajı bir arada sunmaktadır. Oyuncular bu yöntemi bildiklerinde rakiplerine daha karşı daha fazla üstünlük sağlama imkanı bulabileceklerdir. Otomatik koşma oyuncuya birçok avantaj sağlar. En önemli avantajlardan bazıları ise şunlardır:

  • Rakip oyunculardan bir tık önde olma imkanı bulabilirsiniz.
  • Otomatik koşarken aynı zanda ateş etme tuşuna basabilirsiniz.
  • Koşma işlemine devam ederken oyuncunun başka işlemleri kolay bir şekilde yapabilirsiniz.
  • Düşmana karşı avantaj yakalayabilirsiniz.

Bu ve bunlar gibi birçok avantajı Rust otomatik koşma ile yakalamak mümkündür. Oyun içerisindeki pratik yöntemleri her oyuncu bilmemektedir. Bu da özellikle amatör oyuncuların oyun içerisinde zorlanmasına neden olur. Oyun içerisinde hızlı koşma özelliğinden yararlanmak genelde profesyonel oyuncular açısından en iyi avantajlardan biridir. Bu özellikten hem tek başınıza oyun oynarken hem de arkadaşlarınız ile oyun oynarken yararlanmanız mümkün olur. Bu tarz pratik yöntemler kullanılarak oyunda daha kısa sürede yol alabilir ve harita üzerinde hareket etme imkanı bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Rust Otomatik Koşma Kodu Nedir?

Rust otomatik koşma kodu “Bind q forward;“dir. Bu konu oyun içerisinde konsola yazmanız yeterli olacaktır. “q” yerine farklı bir harfte tercih edebilirsiniz.

Rust Otomatik Koşma Kapatma Nasıl Yapılır?

Rust otomatik koşmayı kapatmak için “Shift” tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Bu sayede otomatik olarak koşan karakterinizi durdurabilirsiniz.

Rust Bind Komutunu Kapatma Nasıl Yapılır?

Rust bind komutunu kapatmak için ayarlar bölümüne girdikten sonra “Tuş Atamalarını Sıfırla” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

Emre

Iğdır doğumluyum. İnternet ve internet siteleri küçük yaşlarımdan beri hep ilgimi çeker. Bu ilgimi Sivri sayesinde hobiye dönüştürdüm. Sivri.org üzerinde içerikler yazarak, bu içerikleri sizlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu