Nedir?

Rust Global Wipe Ne Zaman? Global Wipe Ne Demek?

Rust global wipe ne zaman sorusu oldukça ilgi çeken konular arasında yer almaktadır. Son dönemde en popüler oyunlar arasına girmeyi başaran oyunlardan birisi de Rust oyunudur. Hayatta kalma oyunlarından biri olan Rust aksiyon dozunun en yüksek olduğu oyunlar arasındadır. Diğer birçok çevrimiçi oyun gibi bunda da belirli aralıklarla yeni sezon güncellemeleri gelmektedir. Bu güncellemeler sayesinde hem oyundan alınan keyif yüksek olur hem de sunucuların doluluk oranı azaltılarak oyuncuların tüm gelişimleri sıfırlanır. Bu bakımdan Rust global wipe ne zaman sorusu birçok oyuncu için merak uyandırmaktadır.

Oyun içerisindeki tüm güncellemeleri yakından takip eden oyuncular global wipe ne demek sorusuna da yanıt aramaktadır. Deneyimli oyuncuların önem verdiği sistem güncellemeleri birtakım oyuncu özelliklerini sıfırlayabilir. Bu nedenle güncellemeler hakkında detay bilgi sahibi olmak oldukça önemlidir.

Rust Global Wipe Ne Demek?

Son yıllarda en çok tercih edilen oyunlardan birisi de Rust oyunudur. Bu oyunda özellikle dikkati çeken oyun terimleri vardır. Bunlardan birisi de wipe kelimesidir. Bu terimi ilk defa duyanlar anlamını da tam olarak merak etmektedir. Çevrim içi oyun oynayanların ise yabancısı olmadığı bir oyun terimidir. Tıpkı birçok oyunda olduğu gibi sezonun sıfırlanması ve oyunlara en baştan başlanması olarak tanımlanabilir. Bu sıfırlamanın birçok nedeni vardır. En temel nedeni de oyuncuların sahip oldukları ögelerin artış göstermesi, depoların sonuna kadar dolma göstermesidir. Bu durum da oyun içerisinde birçok farklı kasma durumu ortaya çıkarır. Oyuncular için de Rust global wipe ne zaman sorusu oldukça önem taşır.

Rust Global Wipe İle Neler Sınıflanır?

Rust global wipe ile sınıflanacak olan bilgiler oyunculara önceden verilmektedir. Oyuncular bu bilgilere göre hangi alanlarda oyuna yeniden başlamaları gerektiğini daha iyi bileceklerdir. Oyun içerisinde sıfırlanması beklenen ögeler ise şunlardır:

  • Oyun içerisindeki tüm yapılar
  • Oyuncuların sahip oldukları ve depoladıkları tüm mühimmatlar
  • Tüm oyun teçhizatları
  • Oyun içerisindeki tüm canlılar

Sıfırlanmaktadır. Ancak sıfırlanması belli olmayan ögeler de vardır. Bu ögeler arasında şunlar en çok merak edilenlerdir:

  • Oyun içerisinde bulunan tüm haritalar
  • Blueprinterler

Güncellemelerin ne zaman yapılacağı da oyunculara önceden bildirilmektedir.

Rust Global Wipe Ne Zaman Yapılacak?

Rust global wipe genel olarak oyunların ilk piyasaya sürüldüğü günden sonra her ayın ilk Perşembe gününde yapılmaktadır. Bu bilgiler her zaman Rust oyunun sosyal medya hesaplarından oyunculara ulaştırılmaktadır. Twitter, Facebook, Instagram gibi sosyal medya hesaplarını takibe aldığınızda güncellemelerin ne zaman yapılacağını daha rahat takip etme şansı bulabilirsiniz.  Aynı zamanda saat bilgisi de önemlidir. Genel olarak güncellemeler 14:00 ile 19:00 arasında yapılmaktadır. Bu saatler arasında yapılan güncellemeler sonrasında oyuncular oyuna sıfırdan başlar. Belirtilen kategorilerde sıfırlamalar gerçekleştiğinden herkes yine oyunlara eşit bir şekilde devam etme imkanı elde eder. Rust hakkında yazmış olduğumuz diğer içeriği incelemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz:

Emre

Iğdır doğumluyum. İnternet ve internet siteleri küçük yaşlarımdan beri hep ilgimi çeker. Bu ilgimi Sivri sayesinde hobiye dönüştürdüm. Sivri.org üzerinde içerikler yazarak, bu içerikleri sizlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyiciyi kapatarak sitemize giriş yapabilirsiniz.