Nasıl Yapılır?

PUBG KD Oranı: Nedir ve Nasıl Yükseltilir?

PUBG KD Nedir? KD nasıl yükseltilir? Gibi sorular PUBG oyuncuları tarafından sıklıkla merak edilmektedir. PUBG KD oranı hakkında bilmeniz gereken tüm bilgileri yazımız içerisinde bulabilirsiniz. Bu soruların yanıtlarını bilmek, PUBG gibi bir video oyununda profesyonellik seviyesine ulaşmayı amaçlayanlar için önemli bir adımdır. İşte sizin için hazırladığımız, bu yolculuğunuzda sizi profesyonel oyunculuk hedefinize bir adım daha yaklaştıracak rehber.

PUBG KD Nedir?

PUBG KD oranı, öldürme ve ölüm oranını ifade eder. Ancak, ölüm oranının artık eskiye göre çok daha az önemi vardır. Birkaç yıl öncesine kadar, öldürme oranı ölüm oranına bölünerek KD oranı hesaplanırdı.

Bu, basit bir hesaplama yöntemi olmakla birlikte, birçok oyuncu oyun sırasında sadece hayatta kalmayı hedefleyerek KD oranını artırmayı başarmıştı. Hesaplama formülü şu şekildeydi:

KD = Toplam öldürme / toplam ölüm

Ancak, PUBG Mobile’ın birkaç yıl önce getirdiği güncelleme ile KD oranı hesaplama yöntemi değişti. Bu yeni yöntemde, oyuncunun ölüm sayısı yerine oynadığı oyun sayısı dikkate alınmaya başlandı.

KD oranı hesaplamak için artık toplam öldürme sayısı, oynadığı toplam maç sayısına bölünüyor. Yani, bir oyuncunun oyunlarda ne kadar hayatta kaldığı değil, ne kadar çok kişi öldürdüğü önemli hale geldi. KD hesaplamak için uygulanan yeni formül:

KD = Toplam öldürme / toplam maç sayısı

Bu değişikliğin iyi mi kötü mü olduğu tartışmalıdır. Sonuçta, oyuncuların KD oranı artık ne kadar hayatta kaldığına göre değil, ne kadar çok kişi öldürdüğüne göre belirleniyor.

PUBG KD Nasıl Yükseltilir?

KD oranını yükseltmek için izlemeniz gereken taktikler şunlardır:

  1. Zayıf yönlerinizi belirleyin
  2. Silahlara hâkim olun
  3. Koşarken ateş etmeyi bırakın
  4. Profesyonel oyuncuları izleyin

Bu taktiklerin neden ve nasıl uygulanması gerektiğini aşağıda bulabilirsiniz.

Başarısızlıkla sonuçlanan deneyimlerin en büyük sebebi, genellikle yetersizliklerin doğru bir şekilde tespit edilememesidir. Hızlı reflekslere sahip olmayabilir veya nişan almakta zorlanıyor olabilirsiniz. Kendinizi bir başkasının gözünden değerlendirmeye çalışın, böylece zayıf noktalarınızı belirleyip üzerinde çalışabilirsiniz.

Silahlara Hâkim Olun

PUBG’de silahlara hemen sahip olmazsınız. Öncelikle uçaktan atlar, daha sonra kendinizi silah bulma mücadelesi içinde bulursunuz. Her maçta tüm silahları deneme şansınız olmayabilir, ancak oyunu ne kadar çok oynarsanız, silahlara da o kadar hâkim olursunuz.

PUBG’de KD Kaç Olmalı?

PUBG oyununda KD’nin düşük olması, oyun içerisinde çok fazla öldüğünüz anlamına gelmektedir. PUBG’de KD kaç olmalı sorusuda oynadığınız lige göre değişkenlik göstermektedir. Her oyunda daha fazla oyuncu öldürerek, KD oranınızı yükseltebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu