Nasıl Yapılır?

LoL PBE Hesap Açma Nasıl Yapılır?

LoL PBE hesap açma işleminin nasıl yapılacağını yazımız içerisinde detaylı olarak sizlerle paylaştık. LoL (League of Legends) oyununda PBE (Public Beta Environment), özel bir sunucudur. Oyuna yeni gelecek güncellemeler, denenmek amacı ile ilk olarak bu sunucu ile paylaşılarak test edilir. Bunun amacı; yeni güncellemelerin herhangi bir hataya yol açıp açmadığını öğrenmek ve oyuncuların tepkisini ölçmektir. Peki, LoL PBE hesap nasıl açılır?

LoL PBE Nedir?

PBE, League Of Legends oyununun yama güncellemeleri çıkmadan önce gönüllü oyuncular tarafından test edilen sunucudur. Gelecek olan tüm özellikleri ve yenilikleri PBE hesabı oluşturarak diğer oyunculardan önce siz deneyimleyebilir ve ilginizi çeken yeniliklerde ustalaşarak dereceli maçlarda bunu kullanıp diğer rakiplerinize karşı 1-0 önde başlayabilirsiniz. Sadece item, şampiyonların yeniden düzenlenmesi gibi klasik güncellemelerine nazaran oyuna yeni eklenen butonları, totemleri, şampiyon seçim ekranındaki yeni özellikleri ve daha bir çok yeniliği test edebilirsiniz.

LoL PBE Hesap Açma

Öncelikle Riot Games diğer test eden gönüllü oyuncuların huzurunu koruma amacıyla PBE sunucusuna katılmak isteyen oyuncuların asıl hesaplarında bazı kriterler gözetiyor. Aşağıdaki kriterlere uygun olmanız halinde PBE hesabı oluşturabilirsiniz.

  • Hesabınızın mevcut uzaklaştırma (banlanmış) olmaması.
  • Başvuracağınız hesabın 3 takdir seviyesi olması.

Eğer bu kriterleri karşılıyorsanız aşağıda bulunan adresteki kayıt olma sayfasından ilerleyebilirsiniz:

LoL PBE Hesap Açma
  • Enter email here yazan bölümün altındaki kutucuğa e-mail adresinizi girin.
  • Ardından START butonuna tıklayın.
LoL PBE Hesabı Nasıl Açılır?
  • Ne zaman doğduğunuzu gün, ay, yıl olarak seçin.
  • Alt kısımda bulunan “NEXT” butonuna tıklayın.
  • Son adımda kullanıcı adı, şifre gibi bilgileri doldurun.
  • Ardından sözleşme kutucuklarını işaretleyerek “NEXT” butonuna tıklayın.

LoL PBE Hesap Açma işlemi, böylelikle tamamlanmış olacaktır. Riot Games tarafından uygun görülmesi halinde hesabınız onaylanacak ve PBE sunucunda oynamaya başlayabileceksiniz. Unutmadan, PBE Client indirmeniz gerektiğini de hatırlatalım.

LoL PBE Hesabı Açtıktan Sonra Nasıl Oyuna Girebilirim?

Riot Games’in sayfasından açık beta istemcisini, hangi işletim sistemini kullanıyorsanız onu seçerek istemciyi indirdikten sonra hesap bilgilerinizle giriş yapabilir ve güncellemeleri tamamlayıp oyuna girerek test etmeye başlayabilirsiniz. Açık beta sürümünün (PBE’nin) tek dezavantajı Türkiye sunucusu olmadığından dolayı ping (gecikme) problemi olması ve hareketlerinizin maç içerisinde geç algılanmasına sebep olmasıdır.

LoL PBE Hesabımı Unuttum. Nasıl Kurtarabilirim?

LoL oyuncuları bir hevesle PBE hesabı açtıktan sonra main hesaplarına devam ederler. Bu sebeple hesap giriş bilgilerini sık sık unutabilirler. Bu sorunun örneklerine, bir çok sitede rastladığımız için PBE hesabınızı nasıl kurtarabileceğiniz hakkında ufak ipuçları vermek istedik. LoL PBE yani Riot hesap kurtarma işlemi için Riot Game internet sitesi üzerinden “Şifremi Unuttum” ve “Forgot Passwords” seçeneklerine tıklayın. Böylece e-mail doğrulaması yaparak şifrenizi kolayca sıfırlayabilirsiniz. Eğer e-mail adresinizin ne olduğu hatırlamıyorsanız; Gmail, Hotmail gibi sitelerin e-mail adresimi unuttum seçeneklerini kullanarak, telefonunuz ile açtığınız tüm mail adreslerini listeleyebilirsiniz.

LoL açık beta (PBE) hesap açma hakkında bilgiler vermiş olduğumuz yazının sonuna geldik. Daha önce yazmış olduğumuz League of Legends yazıları için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Emre

Iğdır doğumluyum. İnternet ve internet siteleri küçük yaşlarımdan beri hep ilgimi çeker. Bu ilgimi Sivri sayesinde hobiye dönüştürdüm. Sivri.org üzerinde içerikler yazarak, bu içerikleri sizlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu