Sistem Gereksinimleri

Valorant Maç Tekrarı İzleme Nasıl Yapılır?

Valorant maç tekrarı izleme birçok oyuncu tarafından merak duyulan işlemlerden biridir. Riot Games tarafından geliştirilen ve ücretsiz şekilde oynanabilen bir oyun olan Valorant, FPS oyunlarındandır. Oyun içerisinde iki takım vardır. Bunlardan birisi saldırganlar bir diğeri de savunuculardır. Her iki takım arasında bir dizi raund oynanır ve maçlar yapılır. Oyuncular içerisinde yer alan savunucular bombayı kurmak isteyen saldırgan tarafı engellemeye çalışırlar. Aynı zamanda saldırganlar da bombayı kurup patlatmak istemektedirler.

Oyuncular oyunda kendilerine bir karakter seçerler. Farklı silah ve yeteneklerle oyunda gücü ellerinde bulundurmaya çalışırlar. Oyunda kazanmak için mutlaka belirli standartları dikkate almak gerekir. Hem strateji hem de takım oyunu olarak öne çıkar. Aynı zamanda hızlı reflekslere sahip olmak da yine maçlarda başarı elde etmek için son derece önemlidir. Düşünce ve planlama yeteneklerini gerektirmesi açısından önemlidir.

Valorant eğlenceli olduğu gibi rekabet gerektiren bir oyundur. Aynı zamanda dünya genelinde oynanan son derece popüler oyunlar arasında yer alır. Bu oyun birçok oyuncu tarafından oynanabilmektedir.

Valorant Maç Tekrarı İzleme Nasıl Yapılır?

Valorant sisteminde oynanan maçları çeşitli nedenlerle oyuncular yeniden izlemek isteyebilirler. Bu oyunları tekrar izlemek için kişilerin şu adımları takip etmeleri gerekmektedir:

 • İlk olarak Valorant sistemini açmanız gerekir.
 • Buradan Menü kısmına giriş yapmalısınız.
 • Menü alanında yer alan Maç Geçmişi kısmına tıklamalısınız. Buradan oynanan son maçların listesini görebilirsiniz.
 • İzlemek istenilen maçın üzerine tıklayın.
 • Buradan Maç Detayları kısmını seçin.
 • Maç Detayları alanında Maçı İzle kısmını tercih edin. Buradan geçmiş maç yüklenmeye başlar.
 • Maçı izlerken oynatma hızını istediğiniz gibi ayarlamak mümkün olur.
 • Bunun yanında maçın görüntü açısını değiştirebilir ve başka boyuncuların da bakış açılarını görebilirsiniz.

Maç tekrarlarını izlemek için mutlaka oyunda kaydedilmiş olan maçlarınızın olması gerekir. Bunun yanında maç kayıtlarını da saklama süresi kısıtlıdır. Bu bakımdan bir süre sonra bu maçların otomatik olarak silineceğini de bilmeniz gerekir.

Valorant Maç Tekrarı İzleme Nedenleri Neler?

Maç tekrarı izlemek Valorant sisteminde üzerinde durulan konulardan biridir. Kişiler çeşitli nedenlere dayanarak bu maçların tekrarını izleme gereksinimi duyabilirler. Şu nedenlere dayalı olarak maç tekrarı izlemek mümkün olur:

 • Kişiler kendi performanslarını ölçmek isteyebilirler. Maç tekrarları sırasında yapılan hataları daha kolay görmek mümkün olur. Aynı zamanda doğru yapılanları da rahatlıkla görebilirsiniz. Bu da gelecek maçlarda sizlere artı puan getirmektedir.
 • Rakiplerinizi inceleyebilirsiniz. Her maç tekrarında rakiplerinizin stratejilerini daha rahat bir şekilde ölçebilirsiniz. Gelecek maçlarda bunlara göre yanıt vermeniz mümkün olur.
 • Eğitim için geçmiş maçları izleme imkanı bulabilirsiniz. Maç tekrarları profesyonel olma yolunda son derece iyi eğitim araçları arasında yer alır. Doğru silah kullanma ve strateji geliştirme açısından son derece önemlidir.
 • Keyif için de izlemek mümkündür. Oyuncular iyi maçları tekrar tekrar izlemek isteyebilirler. Özellikle bir maç sırasında ilginç bir durum yaşanmış ise oyuncular bunları tekrar izlemek isteyebilirler.

Bu nedenlere dayalı olarak oyuncuların Valorant oyununda çeşitli maçları yeniden izleme gereksinimi duyduğu söylenebilir. Ancak bu durum her maç için geçerli olmaz.

Kaydedilmemiş Maçlar Valorant’ta İzlenir mi?

Kaydedilmemiş maçların Valorant sisteminde tekrardan izlenme şansı olmaz. Bu maçları izlemek için titiz hareket etmek gerekir. Önceden kaydetmediğiniz maçlara ulaşma şansınız olmaz. İlginizi çeken maçları izlemek için farklı kamera açılarından yararlanabilirsiniz. Ancak bu süreçte kaydedilmiş bir maç olması son derece önemli noktalar arasında yer almaktadır. Valorant sisteminde birçok işlemi yapabilirsiniz.

Valorant maç tekrarı izleme ile alakalı bilgileri sizler ile paylaşmaya çalıştık. Valorant hakkında yazmış olduğumuz diğer yazılara göz atmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

Emre

Iğdır doğumluyum. İnternet ve internet siteleri küçük yaşlarımdan beri hep ilgimi çeker. Bu ilgimi Sivri sayesinde hobiye dönüştürdüm. Sivri.org üzerinde içerikler yazarak, bu içerikleri sizlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu