Nasıl Yapılır?

CS:GO Rekabetçi Bekleme Süreleri, Yasaklamalar

Rekabetçi bekleme sürelerinin var olma nedeni, Counter-Strike oyun deneyiminin tüm katılımcılar için keyifli ve adil bir hale gelmesini sağlamaktır. Bir oyuncu, maçın ve maçtaki diğer oyuncuların deneyimini bozan davranışlar sergilediğinde, rekabetçi bekleme süresi verilebilir. Bu süre zarfında, oyuncu dereceli veya dereceli olmayan eşleştirmelere katılamaz. Aşağıda, rekabetçi bekleme sürelerinin verilme nedenlerini bulabilirsiniz.

Bağlantı Kesilmeleri

Oyuncuların sunucuya tekrar bağlanma yeteneklerini kaybettikleri veya bağlantılarının kesildiği durumlarda rekabetçi bekleme süresi uygulanır. Bu durum, ağ, teknik veya yerel sorunlardan kaynaklanıyor olabilir. Sunucudan ayrılan ve tekrar bağlanamayan her oyuncuya bekleme süresi verilir.

Yeni Oyuncuların Kısıtlamaları

Yeni oyuncuların 24 saatlik bir süre zarfında yalnızca iki rekabetçi maç kazanabileceği bir kısıtlama bulunmaktadır. Bu, yeni hesapların dereceli ve dereceli olmayan eşleştirmeler üzerindeki olası etkilerini dengelemeye yardımcı olur.

Takım Arkadaşlarını Aşırı Derecede Atmak

Bir oyuncunun rekabetçi maçlarda çok fazla takım arkadaşını atması durumunda, oyuncuya bekleme süresi uygulanır. Sık sık takım arkadaşlarını atan oyuncular, rekabetçi bekleme süresine tabi tutulurlar.

Çok Fazla Maçtan Atılmak

Aynı şekilde, bir oyuncu çok sayıda rekabetçi maçtan atıldığında, rekabetçi bekleme süresi alır. Bu durumda da çeşitli sistemlerimiz, sadece çok sık atılan oyunculara bekleme süresi verildiğini garanti eder.

Maçları Terk Etmek ve Bilgisayar Başında Olmamak

Tamamlanmamış rekabetçi maçları terk eden veya maç sırasında bilgisayar başında bulunmayan oyunculara bekleme süresi uygulanır. Bu durumlar, sunucu tarafından otomatik olarak tespit edilir ve hesaba bekleme süresi uygulanır.

CS:GO Daha Fazla Rekabetçi Bekleme Süresi Ne Demek?

Yeni oyuncular 24 saat içinde sadece 2 rekabetçi maç kazanabilir. 2 maçı kazanan oyunculara bekleme süresi verilir ve bu normaldir. Bu bekleme süresinin amacı, yeni hesapların dereceli ve dereceli olmayan eşleştirme üzerindeki olası etkilerini kısıtlamaktır.

10 rekabetçi maçı kazanan yeni oyuncunun bekleme süresi kaldırılır ve herhangi bir sınır olmadan 24 saat içinde istediği kadar maç kazanabilir.

Oyunbozanlık Şikayetleri

Oyuncuların, oyun içinde çok fazla oyunbozanlık şikayeti alması durumunda da rekabetçi bekleme süresi verilebilir. Bu durum, diğer oyuncuların oyun deneyimini bozan ve rahatsız eden oyuncuları rapor etmelerine olanak sağlar.

Yasaklamalar ve Çeşitleri

Rekabetçi bekleme süreleri yanında, CS:GO’da çeşitli türde yasaklamalar da bulunmaktadır. Bu yasaklamalar aşağıdaki gibi sınıflandırılabilir:

Sohbet Yasaklamaları

Oyuncuların aşırı derecede uygunsuz veya saldırgan dil kullanmaları durumunda uygulanan yasaklama türüdür. Bu tür bir yasaklama, oyun içi iletişimi düzgün ve saygili bir şekilde devam ettirmeyi amaçlar.

Küresel Yasaklamalar

Valve Anti-Hile (VAC) sistemi tarafından tespit edilen hilecilik durumlarında uygulanır. Bu yasaklamalar kalıcıdır ve oyuncunun oyun hesabına uygulanır.

CS:GO rekabetçi bekleme süreleri hakkında sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Aklınıza takılan her türlü sorunu yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz. Counter Strike GO hakkındaki diğer içeriklerimize göz atmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu