Nasıl Yapılır?

Minecraft İksir Masası Yapımı Basit ve Hızlı Anlatım

Minecraft iksir masası yapımı için kişilerin birçok farklı malzemeye ihtiyacı bulunmaktadır. Belli adımları olan bu işlem sırasında kullanıcıların dikkat etmesi gereken birçok önemli püf noktada bulunmaktadır. İksir masası aynı zamanda iksir yapabilmek için önemli noktalardan biridir. Hemen herkesin yapabileceği bu masa üzerinde hız ve kuvvet gibi farklı iksir türlerini ortaya çıkarmak mümkün olabilmektedir. Oyun içerisinde üç farklı iksir türü bulunmaktadır. Bunlardan birisi pozitif iksirlerdir. Bu iksirler oyun içerisinde pozitif etkiler almanızı sağlar.

Negatif etkileri olan iksirler ise eksi yönlü tesiri olan iksirlerdir. Hemen herkesin merak ettiği konuda negatif iksirin oyuncuya sunduğu faydanın ne olduğudur. Bu iksirler genel olarak çok oyunculu modlarda kullanılmaktadır. Bu da hem moblara hem de rakiplerinize karşı kendini koruma amaçlı olarak tercih edilmektedir. Bir diğer iksir türü ise patlayıcı iksirlerdir. Bu iksirler Minecraft iksir masası yapımı ile birlikte malzemeler toplanarak yapılabilmektedir.

Minecraft İksir Masası Nasıl Yapılır?

Minecraft iksir masası yapımı için öncelikle oyuncuların malzemeleri temin etmesi gerekmektedir. İksir masası yapımı hakkında şunları söylemek mümkündür:

  • Malzemelerden birisi blaze çubuğudur. Bunun için öncelikle oyun içerisinde cehennem portalı kullanarak kalelerden blaze kesmek mümkündür. Aynı zamanda buradaki sandıklardan da çıkabilir.
  • Elde edilen blaze çubuğu daha sonra crafting table üzerinden kareye yerleştirilir.
  • Alt kısmına da 3 tane kırık taş dizmek gerekir.
  • Bu şekilde minecraft iksir masası yapımı tamamlanmış olmaktadır.

Yapılan bu standı evin içerisinde istenilen herhangi bir yere yerleştirmenizde bir sakınca bulunmaz. Daha sonra ise iksir yapımına başlayabilirsiniz.

Minecraft’ta Adım Adım İksir Yapımı

Minecraft oyununda iksir yapımında önemli bileşenleri bir araya getirmek gerekiyor. Bunun için doğru materyalleri bir araya getirmek son derece önemlidir. Kişiler yemek yapar gibi belirli ölçülerle bu bileşenleri toplayarak iksir haline getirmelidirler. Ancak iksir yapımında ilk dikkat edilmesi gereken konu iksirin bileşenlerinin bir araya getirilmesidir. Oyun içerisinde sadece üç farklı iksir üretmek mümkün olmaktadır. Aynı zamanda tüm iksirleri hazırlayabilmek için de nether yumrusunu kullanmak gerekmektedir. Ancak zayıflık iksiri için ise durum daha farklıdır. İlk adımda bu ayrımları dikkate alarak bileşenleri bir araya getirmek gerekmektedir. İksir yapımında öne çıkan malzemeler arasında şunlar yer alır:

  • Alaz tozu: Bu toz ile kişiler kuvvet iksiri yapabilirler.
  • Ghast gözyaşı: Bu malzeme rejenerasyon iksiri yapımında kullanılmaktadır.
  • Parlayan karpuz: İyileştirme iksiri yapımının malzemesidir.
  • Magma kremi: Ateş direnci iksiri yapımında kullanılmaktadır.
  • Örümcek gözü: Zehirli iksirlerde kullanılan bir malzemedir.
  • Şeker: Hız iksiri yapımında tercih edilmektedir.

Bunların yanında iksirleri hazırlayacağınız masa da oldukça önemlidir. Minecraft iksir masası yapımı aşamaları yerine getirilerek bu malzemeler ile dilediğiniz iksiri hazırlamanız mümkün olabilmektedir. Nether yumrusu malzemesi ise tek başına hiçbir işe yaramamakla birlikte katılan şişelerin içerisinde ekstra malzeme ile farklı iksirler elde edilebilmektedir. Zayıflık iksiri harici tüm iksirlerin yapımında kullanılan bir malzemedir. Bunun yanında mayalı örümcek gözü zayıflık iksirini yapımında kullanılan bir malzemedir.

Minecraft İksir Etkisi Artıran Malzemeler

Minecraft oyuncularının bilmesi gereken noktalardan bir diğeri de iksir etkisini artıran malzemelerdir. Ekstra malzemeleri birlikte kullanarak iksirlerin süresini ve sağladığı etkileri artırmak mümkün olmaktadır. Aynı zamanda patlayıcı iksirler meydana getirmek mümkün olabilmektedir. Bu malzemelerin içerisinde kızıl taş ve barut önemli bileşenlerden biridir. Kızıl taş tüm iksirlerin süresini uzatır. Ancak bartu patlayıcı iksir yapmanızı sağlar. Işık taşı tozu ise iksirin etkisini artırmak mümkün olmaktadır. Mayalı örümcek gözü de yine iksirin değerini değiştiren malzemelerden biridir.

Emre

1995, Samsun doğumluyum. İnternet ve internet siteleri küçük yaşlarımdan beri hep ilgimi çeker. Bu ilgimi Sivri sayesinde hobiye dönüştürdüm. Sivri.org üzerinde içerikler yazarak, bu içerikleri sizlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyiciyi kapatarak sitemize giriş yapabilirsiniz.