Nasıl Yapılır?

Tek Tuş ile CS:GO Bombayı Zıplayarak Atma – Jump Throw Nasıl Yapılır?

FPS oyunları arasında çıktığı ilk günden beri popüler olan ve günümüz rekabetçi oyun piyasasında bile popülerliğini korumaya devam eden CS:GO, her an yüz binlerce oyuncu tarafından oynanmaktadır. Bu yazımızda, bu popüler oyunda işinize yarayacak kodlardan biri olan Jump Throw kodu hakkında bilgiler vereceğiz..

Jump Throw Kodunun Önemi ve Kullanımı

Jump Throw kodu, oyun sırasında karşılaşabileceğiniz zor durumların üstesinden gelmenize yardımcı olur. Örneğin, bomba atarken elinizde bomba ile yakalanabilir ya da sis bombasını tam olarak istediğiniz yere atamamanız gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. İşte bu noktada Jump Throw kodu devreye girer.

Bu kod, bomba atışı yaparken aynı anda zıplamanızı sağlar. Sizin yapmanız gereken tek şey, bombayı atarken aynı zamanda atacağınız yere doğru basıp kodu atacağınız tuşa basmaktır. Bu kodu kullanırken oyundan ban yeme ya da ceza alma gibi bir sorununuz da olmayacaktır.

CS:GO Jump Throw Kodunun Çalışma Mekanizması

CS:GO Jump Throw kodu kullanmak için oyun konsolunu açıp kodu yazmalı ve istediğiniz tuşu bu kodu harekete geçirecek şekilde belirlemelisiniz. Jump Throw tuşu için oyuncular tarafından genellikle “V” tercih edilir. Oyun konsoluna şu komutları yazarak zıplayarak bomba atma işlemini gerçekleştirebilirsiniz:

alias +jumpthrow “+jump;-attack”
alias -jumpthrow “-jump”
bind (sizin istediğiniz tuş) +jumpthrow

Bu komutları konsola yazdıktan sonra seçtiğiniz tuşa basarak zıplayıp bomba atma işlemini gerçekleştirebilirsiniz!

CS:GO Oyun Konsolu Nasıl Etkinleştirilir?

CS:GO’da oyun kodlarını aktif hale getirmek için öncelikle oyun konsolunu etkinleştirmeniz gerekmektedir. Oyun konsolunu aktif hale getirmek için oyun ayarları bölümüne girerek “Geliştirici Konsolunu Etkinleştir” ayarını düzenlemelisiniz. Böylece klavyede “é” tuşuna bastığınızda oyun konsolu ile hile kodları yazmanız mümkün hale gelir. Ayrıca, FPS’nizi yükseltmek için de bu paneli kullanabilirsiniz. Bazı kodları biliyor olmanız, oyun ayarlarında daha h

ızlı ve detaylı değişiklikler yapmanıza yardımcı olur. Bu kısımdan hassasiyeti değiştirebilir, crosshair ayarlarınızı istediğiniz düzeye getirebilirsiniz.

Jump Throw Kodlarının İncelikleri ve Kullanımı

Jump Throw kodları, özellikle smoke atarken kullanılır ve hem aynı anda zıplamanızı hem de bombayı aynı anda bırakmanızı sağlar. Yapmanız gereken tek şey, bombayı atacağınız yere nişan almak ve aşağıdaki kodları kullanmaktır:

alias “+jumpthrow” “+jump;-attack”
alias “-jumpthrow” “-jump”
bind “ctrl” “+jumpthrow”

Bu kodları oyun içi konsola veya sahip olduğunuz autoexec dosyasına ekleyin. Bu kodlarda aktif tuş CTRL olarak ayarlanmıştır, istediğiniz tuş ile değiştirebilirsiniz. Eğer atmanız gereken ince detaylı smokelar varsa ve bunlar için nişan alırken zorlanıyorsanız aşağıdaki kodları kullanabilirsiniz:

alias -smoke_throw “cl_crosshairsize 3.000000;”
alias +smoke_throw “cl_crosshairsize 9999;”
bind capslock +smoke_throw;

Bu kodlar sahip olduğunuz crosshair’i oldukça büyüterek tam ortası ile nişan almanızı sağlar. Bu kodlar CAPSLOCK tuşuna atanmıştır, dilediğiniz tuşla değiştirebilirsiniz. Atadığınız tuşa iki kere basmanız halinde sahip olduğunuz crosshair eski haline dönecektir.

UYARI: Jump Throw Komutlarının ESL Kurallarıyla İlgisi

Eğer tek başınıza veya takımınızla ESL platformunda mücadele ediyorsanız, ESL kuralları gereği Jump Throw komutları yasaktır. Bu durumu bilerek hareket etmeniz önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu