Nasıl Yapılır?Nedir?

Knight Online Skill Açma Rehberi (Mage, Priest, Rogue, Kurian)

Knight Online skill açma rehberi adlı yazımız içerisinde; mage skill açma, priest skill açma, asas skill açma, warior skill açma gibi işlemlerin nasıl yapılacağı hakkında resimli bilgileri sizlerle paylaşmaya çalıştık. Ayrıca skill açma itemleri nereden bulunur? Gibi sorulara da yanıt verdik.

Knight Online skill açma işlemi için minimum 70 level olmalısınız. 70 level olduktan sonra, levelinizin erişebildiği skill’leri açmak için ilgili görevi alabilirsiniz. Skill açmadan önce ise Master skill’inizin açık olması gerekir. Yazımız içerisinde tüm detaylara yer vermeye çalıştık.

Knight Online Master Skill’i Nedir?

Master skilli açmak, oyun içerisinde yeni skillerinizi keşfetmek ve karakterinizin daha güçlü hale gelmesi için oldukça önemlidir. Master skilli açmak için karakterinizin minimum 60 level olması gerekir. Master skill’i açıldıktan sonra ise karakterinizin attack, health, defence gibi değerlerinin yükseldiğini görebilirsiniz. 60 level üzeri bir karakteriniz var ise mutlaka Master’ınızı açmanız gerekmektedir.

Knight Online Master Skill’i Açma

Knight Online oyununda Master skill’i açma işlemi yapmadan diğer skill’lerinizi açamazsınız. Master skill i açmak için bazı materyallere ihtiyacınız var. Mage, Priest, Warior, Kurian, Rogue Master skill açma itemleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Mage master skill’i açma itemleri: 1 adet Unstable Kentaraus’ Heart, 1 adet Colmicola’s Essence ve 1 adet GaruKonga’s Essence,
 • Priest master skill açma itemleri: 1 adet Unstable Kentaraus’ Heart, 1 adet Colmicola’s Essence ve 1 adet Trethonz’s Essence,
 • Warior master skilli açma itemleri: 1 adet Unstable Kenteraus’ Heart, 1 adet Uruktron’s Essence, 1 adet Alkeradaua’s Essence,
 • Rogue master skilli açma itemleri: 1 adet Unstable Kenteraus’ Heart, 1 adet GaruKonga’s Essence, 1 adet Trethonz’s Essence.

Mage, Priest, Warior, Rogue master skilli nasıl açılır? Sorusunun cevabını sizlerle paylaştık. Yazımızın devamında Master görevi nereden alınır? Sorusuna resimli şekilde yanıt vermeye çalıştık.

Knight Online Skill Açma İtemleri

Knight Online skill açma itemleri, 21.02.2019 tarihinde gelen güncelleme ile birlikte kolaylaştırılmıştır. Bu tarihten önce skill açma itemleri oldukça zor bulunuyordu ve oyuncular skill açmak için oyuna daha fazla para (veya zaman) harcamak zorundaydı. Skill açma işlemleri için yapmanız gerekenler aşağıda sıralanmıştır.

Knight Online Mage Skill Açma

Mage skill açma işlemi yapabileceğiniz toplamda 4 adet skill bulunur. Bu skill’ler 70, 72, 75 ve 80’dir. Karus mage skill açma görevi Linate Village, El morad mage skill açma işlemi ise Laiba Village’de bulunan [Archmage] Drake isimli NPC’den alınmaktadır. Bu NPC ve almanız gereken skill açtırma görevi aşağıdaki resimde gösterilmiştir.

Knight Online mage skill açma itemleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Mage 70 skill açma itemleri: 5 adet Spell Stone Powder,
 • Mage 72 skill açma itemleri: 7 adet Spell Stone Powder,
 • Mage 75 skill açma itemleri: 10 adet Spell Stone Powder,
 • Mage 80 skill açma itemleri: 15 adet Spell Stone Powder.

Knight Online Priest Skill Açma

Priest skill açma işlemi yapabileceğiniz toplamda 6 adet skill bulunur. Bu skill’ler 70, 72, 74, 76, 78 ve 80’dir. Karus priest skill açma görevi Luferson Castle, El morad priest skill açma işlemi ise El morad Castle’da bulunan [Priest] Minevra isimli NPC’den alınmaktadır.

Priest skill açma itemleri ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Priest 70 skill açma itemleri: 5 adet Spell Stone Powder,
 • Priest 72 skill açma itemleri: 7 adet Spell Stone Powder,
 • Priest 74 skill açma itemleri: 9 adet Spell Stone Powder,
 • Priest 76 skill açma itemleri: 11 adet Spell Stone Powder,
 • Priest 78 skill açma itemleri: 12 adet Spell Stone Powder,
 • Priest 80 skill açma itemleri: 15 adet Spell Stone Powder.
Warior, Porutu, Kurian, Priest Skill Açma

Warior, Porutu, Kurian skill açtırmak için [Warrior Master] Skaki, Priest skill açtırmak için ise [Priest] Minerva isimli NPC’den ilgili görevleri alabilirsiniz.

Knight Online Warior Skill Açma

Warior, porutu, kurian skill açma işlemi yapabileceğiniz toplamda 3 adet skill bulunur. Bu skill’ler 70, 75 ve 80’dir. Karus Warior, Porutu, Kurian skill açma görevi Luferson Castle, El morad Warior, Porutu, Kurian skill açma işlemi ise El morad Castle’da bulunan [Warrior] Skaki isimli NPC’den alınmaktadır.

Warior, Porutu ve Kurian skill açma itemleri ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Warior, Porutu, Kurian 70 skill açma itemleri: 5 adet Spell Stone Powder,
 • Warior, Porutu, Kurian 75 skill açma itemleri: 10 adet Spell Stone Powder,
 • Warior, Porutu, Kurian 80 skill açma itemleri: 15 adet Spell Stone Powder.

Knight Online Asas, Okçu (Rogue) Skill Açma

Rogue skill açma işlemi yapabileceğiniz toplamda 4 adet skill bulunur. Bu skill’ler 70, 75 ve 80’dir. Karus Okçu, Asas yani Rogue skill açma görevi Bellua Village, El morad Okçu, Asas yani Rogue skill açma işlemi ise Asga Village’da bulunan [Secret Agent] Clarence isimli NPC’den alınmaktadır.

Rogue (asas, okçu yani rogue) skill açma itemleri ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Okçu 70 skill açma itemleri: 5 adet Spell Stone Powder,
 • Asas 72 skill açma itemleri: 7 adet Spell Stone Powder,
 • Rogue 75 skill açma itemleri: 10 adet Spell Stone Powder,
 • Asas 80 skill açma itemleri: 15 adet Spell Stone Powder.

Skill açma itemleri olarak istenen “Spell Stone Powder” isimli eşyanın, açmak istediğiniz skill’e göre miktarının değiştiğini fark etmişsinizdir.

Spell Stone Powder Nereden Düşer?

Knight online oyununda mage, priest, rogue, warior, porutu ve kurian klasları için skill açtırmak isterseniz, sahip olmanız gereken tek eşya “Spell Stone Powder”dir. Bu eşyayı oynadığınız sunucunun pazarında 1m-3m arası bir fiyata bulabilirsiniz.

Monster stone’lardan çıkarmış olduğunuz çöp old takıları kırdırarak “Spell Stone Powder” elde edebilirsiniz. Old takı kırdırma işlemi için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Maradon bölgesine ışınlanın.
 • [Mysterious] Narki isimli NPC’nin yanına gidin. Bu NPC koordinatına bulunmaktadır.
Spell Stone Powder Nereden Düşer?
 • [Mysterious] Narki’ye sağ tıkladığınızda “Disassembling” seçeneğine tıklayın.
 • Bu kısımdan old takı, unique çöp eşyaları kırdırın.

Bu sayede unique eşyaları kırdırarak kolayca Spell Stone Powder düşürebilirsiniz.

Bu yazımızda tüm joblar (Warior, Kurian, Porutu, Mage, Priest, Rogue) için Master açma işlemi nasıl yapılır? 70,72,74,75,76,78,80 skill’leri nasıl açılır? Sorularına yanıt vermeye çalıştık. Daha önce yazmış olduğumuz Knight Online içeriklerine göz atmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

Emre

Iğdır doğumluyum. İnternet ve internet siteleri küçük yaşlarımdan beri hep ilgimi çeker. Bu ilgimi Sivri sayesinde hobiye dönüştürdüm. Sivri.org üzerinde içerikler yazarak, bu içerikleri sizlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu