Nasıl Yapılır?

Knight Online CZ Nasıl Gidilir?

Knight Online CZ Nasıl Gidilir? Sorusu oyuna yeni başlayan oyuncular tarafından sıklıkla merak edilmektedir. Bu yazımızda Knight Online Ronark Land nasıl gidilir? CZ Kaç levelde gidilir? Gibi sorulara yanıt bulabileceksiniz. Yeni oyuncular için hazırlamış olduğumuz rehber içerikleri yazımızın en alt kısmında bulabilirsiniz.

Knight Online CZ Nedir?

Colony Zone, yüksek levelli karakterlerin giriş yaptığı bir savaş alanı ve haritadır. Bu haritada El morad ve Karus ırkındaki şövalyeler birbirleri ile savaşırlar. Ayrıca oyun içerisinde farm yapabileceğiniz yani para kasabileceğiniz slotlar da bulunmaktadır.

Colony Zone’da solo (tek başına oynamak) oldukça zordur. Bu sebeple rakibinizin kolay hedefi olmak istemiyorsanız; bir clana veya party’e katılmanız gerekir. Bu haritada farm yaparak karakterinizi dizmeniz mümkündür. Bu haritada öldüğünüzde ve öldürdüğünüzde farklı sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu sonuçları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Karşı ırktan birine öldüğünüzde NP (National Point) kaybedersiniz.
  • Siz veya party arkadaşlarınızdan birisi karşı ırktan birini öldürdüğünde ise NP kazanırsınız.
  • Sizi Mob yani yaratık öldürürse exp (tecrübe puanı) kaybedersiniz.
  • CZ’de mob kesildiğinde kazanılan exp miktarı, diğer haritalara göre daha fazladır.

Knight Online CZ Ne Demek? Ronark Hikayesi

Knight Online oyununda CZ, Colony Zone kelimesinin kısaltmasıdır. Türkçe anlamı ise “Koloni Alanı”dır. Oyun içerisinde bulunan geçiş kapısı üzerinde Colony Zone, Ronark Land olarak geçmektedir. Genellikle 1. ve 2. sunucularda Ronark Land’a gidilebilir.

CZ Ne Demek? Ronark Land Hikayesi

Ronark, Karus ve insanlar arasında yapılan savaşlarda sürekli en ön saflarda savaşan, cesur ve çok güçlü bir savaşçıydı. Ronark, kendisine kafa tutan tüm Karuslara ölümü tattırdı. Akara, Ronark karşısında katledilen Karuslar için oldukça sinirlendi. Ronark’ı savaş alanından kaçırarak sihirli bir küreye hapsetti. Cesur kahraman Ronark’ın sonu geldiğine inanlar, savaş alanına “Ronark Land” yani Ronark Toprakları adını verdi.

Knight Online CZ Nasıl Gidilir?

Knight Online Ronark Land nasıl gidilir? CZ nasıl gidilir? Gibi soruların cevabı aynıdır. CZ ve Ronark Land aynı haritanın farklı isimleridir. Ronark Land’a gitmek için level sınırı bulunur. 2016 yılından öncesine kadar CZ’ye gitmek için 55 level olmak yeterliydi. 2016 yılından sonra gelen güncelleme ile CZ giriş level sınırı 70 olarak belirlendi. 70 Level olduktan sonra Ronark Land’a girebilirsiniz.

Her ne kadar CZ level sınırı 70’de olsa, bu bölgeye 80 level ve üzerinde bir level olarak girmeniz sizin için daha faydalı olacaktır. Hatta sadece levelinizin 80 olması bile bu bölgedeki acımasız ve güçlü şövalyelere karşı koymanız için yeterli olmayabilir. Bir noktada karakteriniz için daha güçlü item (eşya) satın almak durumunda kalabilirsiniz. Oyun içerisinde kolay yolda para kazanabilmenin sırrı, etkinliklere düzenli katılım sağlayarak mümkün olabilir.

Knight Online Ronark Land (Colony Zone) bölgesine gitmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Maradon bölgesine ışınlanın.
  • Oynamış olduğunuz sunucunun 1. server’inde olduğunuzdan emin olun. (Pandora’da oynuyorsanız PANDORA1’e giriş yapmalısınız.)
Knight Online CZ Nasıl Gidilir?
  • El morad iseniz El Morad warp gate, Karus iseniz Karus warp gate’i kullanmalısınız.
  • Bu gate’ler Maradon Town’da bulunmaktadır.
  • Ronark Land bölümüne tıkladıktan sonra “enter” tuşuna basmanız veya Travel kısmına tıklamanız gerekmektedir.

Knight Online CZ Nasıl Gidilir? Ronark Land hikayesi nedir? Knight Online CZ Nedir? Gibi sorulara yanıt vermiş olduğumuz makalemizin sonuna geldik. Knight Online hakkında içerik hazırlamaya ve siz değerli okuyucularımızla paylaşmaya devam edeceğiz. Daha önce yazmış olduğumuz Knight Online içeriklerine göz atmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

Emre

Iğdır doğumluyum. İnternet ve internet siteleri küçük yaşlarımdan beri hep ilgimi çeker. Bu ilgimi Sivri sayesinde hobiye dönüştürdüm. Sivri.org üzerinde içerikler yazarak, bu içerikleri sizlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu