Hata ve ÇözümleriNasıl Yapılır?

Valorant Tam Ekran Olmuyor Nasıl Tam Ekran Yapılır? Ekran Ayarları Nerede?

Valorant tam ekran olmuyor sorunu neredeyse birçok oyuncunun en az bir defa karşılaşabileceği sorunlar arasında yer alır. Ancak bu sorunun çözümünü bulabilmek için ilk olarak neden kaynaklandığını bilmek gerekir. Oyuncular Valorant oyununda eğlenceli vakit geçirmek adına oyunu bilgisayarlarında tam ekran olarak oynamayı tercih eder. Ancak zaman zaman oyuncular bu konuda sorun yaşayabilmektedir. Oyunu tam ekran açamama durumunda oyuncuların ekran ayarlarından bu işlemi yapmaları gerekir.

Ekran ayarlarına ulaştığınızda sorun çözülmemiş ise diğer konuları incelemeniz gerekir. Çünkü bu sorun birkaç farklı nedenden kaynaklı olarak karşınıza çıkabilir. Valorant oyununu tam ekran oynamak için oyun ayarlarını sıfırlamadan ekran çözünürlüğüne kadar birçok detayı dikkate almanız gerekir.

Valorant Nasıl Tam Ekran Yapılır Çözümleri

Valorant oyununda eğer oyunu tam ekran yapmak istiyorsanız belirli kriterlere dikkat etmeniz gerekir. Bu süreçte özellikle çözüm önerilerini dikkate almanız gerekir. Bu oyunu tam ekranda oynamak birçok önemli avantajı bir arada sunar. Bu sorunun çözülmesinde özellikle şu çözümlerden yararlanmak mümkün olabilir:

  • Ekran çözünürlüğünü kontrol edebilirsiniz. Monitörün çözünürlüğü ile ilgili bir sorun nedeniyle tam ekran yapamıyor olabilirsiniz. Tam ekran modu ile monitör çözünürlüğünün uyumlu olup olmaması önemlidir.
  • Oyun ayarlarını sıfırlamak da bu süreçte önemli bir noktadır. Tam ekran modunda sorun yaşamanızı önleyebilecek bir durumdur. Tüm ayarları sıfırladıktan sonra yeniden düzenleme yapabilirsiniz.
  • Bir diğer çözüm ise grafik sürücüsü güncelleme işlemi yapmaktır. Eksik ya da eski bir grafik sürücüsü bu sorunun en önemli nedenlerinden olabilir.
  • Oyunu tekrar yüklemek de sorunu çözmede yardımcı olabilir. Oyunu yeniden yüklediğinizde oyun güncellemelerine uygun bir yükleme yapmış olursunuz.
  • Valorant oyununda kısayol üzerinde sağ tıklamak ve Yönetici olarak çalıştırmak yeterlidir. Bu işlem de yönetici olarak çalıştırmanıza imkan tanır.

Tüm bu çözümleri denemek sorunlarınızı çözmediyse Riot Games ekibine başvurmanız gerekir. Ekipteki deneyimli kişiler sorunu çok daha kısa süre içerisinde çözmenize yardımcı olmaktadır. Valorant birçok bakımdan sizlere avantaj sağlayan bir oyun sistemine sahiptir.

Valorant Tam Ekran Sorunu İçin Ekran Ayarları Nerede?

Valorant tam ekran sorunu çözme yollarından birisi ekran ayarlarını bulmaktır. Birçok oyuncu ekran ayarlarının nerede olduğunu bilmediğinden bu ayarlarla ilgili işlemlerde de başarısız olmaktadır. Yüksek oyun deneyimi için bu ayarları çok iyi bilmeniz gerekmektedir. Valorant ekran ayarlarına şu şekilde ulaşabilirsiniz:

Valorant Tam Ekran Nasıl Yapılır?
  • İlk olarak Valorant oyununu açmanız gerekmektedir.
  • Daha sonra ana menü bölümünden Ayarlar kısmına erişmeniz gerekir. Eğer bir maç içindeyseniz ESC tuşuna basarak Ayarlar kısmına girebilirsiniz.
  • Ayarlar menüsü üzerinden Görüntü sekmesine tıklamalısınız.
  • Görüntü sekmesinde ise ekran modu, ekran çözünürlüğü ve ölçeklendirme gibi ekran ayarlarını görebilirsiniz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra son olarak Tamam kısmına tıklamalısınız. Uygulama seçeneğinden sonra da ayarlarınızı kaydedebilirsiniz. Valorant oyunu tüm oyuncularına önemli kolaylıklar sağlayan bir sisteme sahiptir. Bu işlemleri yaparken özellikle tam ekran ayarlamasını kolayca aradan çıkarabilirsiniz.

Valorant Ekran Ayarları ile Neler Yapılır?

Valorant ekran ayarları ile birçok işlemi yapabilmeniz mümkün olur. En önemli faktör ekran çözünürlüğü ayarlamasıdır. Bununla birlikte parlaklık ve kontrast ayarlarını yapabilme imkanı bulabilirsiniz. Renk ayarlarını düzenleyebilirsiniz. Oyunun görselindeki doku kalitesini ayarlamanız kolaydır. FPS limiti ile oyundaki değerleri sınırlamak mümkün olur.

Ekran çözünürlüğü görüntü kalitesinde önemli etkilere sahiptir. Böyle durumlarda yüksek çözünürlükler daha net bir görüntü sunar. Ancak düşük FPS değeri sorunu ortaya çıkarabilmektedir. Tam ekran moduna geçme konusu da önemlidir. Bunun için de oyunun ekran moduna önem vermeniz gerekir. Bir önceki yazımızda Valorant Renkli Yazma Nasıl Yapılır? Sorusuna detaylı şekilde yanıt bulmuştuk, ilgili bağlantıya tıklayarak konu içeriğine ulaşabilirsiniz.

Emre

Iğdır doğumluyum. İnternet ve internet siteleri küçük yaşlarımdan beri hep ilgimi çeker. Bu ilgimi Sivri sayesinde hobiye dönüştürdüm. Sivri.org üzerinde içerikler yazarak, bu içerikleri sizlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu