Nedir?Nasıl Yapılır?

Red Dead Redemption 2 Fast Travel Nedir? Nasıl Yapılır?

Red Dead Redemption 2 Fast Travel hakkında daha fazla bilgiye ulaşarak oyunu daha detaylı şekilde oynayabilir ve karakterlere sunulan ekstra özellikleri öğrenebilirsiniz. Red Dead Redemption 2 Fast Travel seçenekleri ile oyunda bölümler arası kolayca seyahat etmek ve farklı noktalara ışınlanmak mümkün olur. Red Dead Redemption 2 Fast Travel nedir ve nasıl yapılır gibi sorulara daha detaylı yanıtı yazının devamında bulabilirsiniz.

Red Dead Redemption 2 içerisinde hızlı seyahat anlamını taşıyan fast travel sayesinde istenilen bütün noktalara kolayca gitmek mümkün olur. Oyun içerisinde oyunculara sunulan fast travel seçenekleri şunlardır;

  • Tren ile fast travel
  • Gang Hideout ile fast travel
  • At arabası ile seyahat

Oyun içerisinde levelinize uygun şekilde size sunulan fast travel seçeneklerini değerlendirebilir ve belirlenen noktalara fast travel gerçekleştirebilirsiniz.

Red Dead Redemption 2 Fast Travel Yöntemleri

Red Dead Redemption 2 fast travel hızlı ışınlanma ya da oyun içerisinde bölümler arasında hızlı yolculuk olarak tanımlanabilir. Bu özellik oyunculara oyun içerisinde birçok farklı avantaj sunar. Oyunun en şikâyet edilen özelliklerinden birisi oyun içerisinde teleport sisteminin yer almamasıdır. Bu nedenle iki nokta arasında seyahat etmek isteyen oyuncular ancak bunu at arabası ya da tren ile yapabilir. Bu durum da oldukça zaman alır. Bunun yanında oyuncular oyunun ilerleyen seviyelerine geçtikçe karakter geliştirmesine bağlı olarak çeteye ait kamp içerisinden hızlı seyahat edebilme özelliğine sahip olabilir.

Red Dead Redemption 2 Fast Travel yapabilmek için bulunduğunuz coğrafyada yer alan tren ağlarını kullanabilirsiniz. Bulunduğunuz haritada yer alan Tren istasyonlarına ulaştıktan sonra buradan dilediğiniz her noktaya trenler ile kolayca geçiş yapabilirsiniz. Bu sayede istenilen her noktaya gidebilen oyuncular, isterse daha önce hiç gitmedikleri noktalara da ilk defa seyahat etme fırsatını bulabilir.

Red Dead Redemption Tren ile Seyahat

Red Dead Redemption 2 içerisinde tren ile seyahat etmeniz için öncelikle oyun içerisinde bilet almanız gerekir. Bilet satın aldıktan sonra ise yolculuğa başladığınız andan it ibaren varacağınız istasyona kadar trende kalmanız gerekir. Yolculuğun yarısında trenden atlamanız ya da seyahati sonlandırmanız mümkün olmaz. İsterseniz varacağınız istasyonda indikten sonra tekrar bindiğiniz alana ikinci bir bilet alarak geri dönebilirsiniz.

Red Dead Redemption 2 içerisinde tren ile fast travel yapabilmek için ücretli bilet satın almanız gerekir. Bilet ücretleri gidilecek mesafeye göre değişir. Ne kadar uzak bir noktaya gitmek isterseniz, ödemeniz gereken bilet ücreti de o kadar artacaktır. Ödeyeceğiniz bilet ücretleri makul seviyede olmakla birlikte en uzak mesafe için bile bütçenizi aşmayacak şekildedir.

Red Dead Redemption 2 At Arabası ile Fast Travel

Red Dead Redemption 2 içerisinde fast travel için tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek de at arabalarıdır. Trenin olmadığı birçok bölgeye at arabası ile girebilir ve daha fazla noktaya seyahat gerçekleştirebilirsiniz. At arabası ile tren sistemi birbirinin aynısıdır. Tren için ödemeniz gereken ücretler at arabası için de geçerlidir. Yolculuk için gereken ücreti ödedikten sonra o harita içerisinde belirli noktalara seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

At arabaları trenlerin gidemediği sayısız noktaya geçişi sağlar. Ancak at arabalarını kullanabilmek için oyun içerisinde chapter 2 noktasına ulaşmanız gerekir. Bununla birlikte üzerinizde seyahat öncesinde bounty bulunmaması önemlidir. Eğer karakterinizde bounty varsa ve oyunda arananlar listesindeyseniz at arabası ile yolculuk yapamazsınız.

Red-Dead-Redemption-2-At-Arabasi-ile-Fast-Travel
Red-Dead-Redemption-2-At-Arabasi-ile-Fast-Travel

Red Dead Redemption 2 Gang Hideout ile Fast Travel

Red Dead Redemption 2 içerisinde fast travel için son seçenek Gang Hideout yoludur. Bu yöntem ışınlanmaya en yakın yöntem olarak bilinir. Çetelerin bağlı bulundukları kamplarda Gang Hideout ile istenilen başka bir noktaya gidilebilir. Bunun için bulunulan kampın yeteri seviyede geliştirilmiş olması gerekir. İlerleyen seviyelerde açılan ek özellikler ile oyuncular istenilen birçok yere herhangi bir ücret ödemeden kolayca geçebilir.

Gang Hideout yapabilmek için kampta bu özelliğin aktif edilmesi gerekir. Oyuncular güçlendirmelerin bulunduğu Lodging sekmesine geçerek buradan ortalama 200 dolar karşılığında bu özelliği aktif edebilirler. Adından yapılacak bir güçlendirme ile Gang Hideout özelliğinin kullanılması mümkün olur.

Red Dead Redemption 2 Oyunun Amacı Nedir?

Rockstar oyun geliştirici firma tarafından geliştirilerek oyuncuların beğenisine sunulan Red Dead Redemption, 2018 yılında ilk olarak oynanmaya başlanmıştır. Ana teması aksiyon ve macera paralelinde bulunan oyun, 2010 yılında yayınlanan Red Dead Redemption oyunun devam niteliğini taşır. Hikâyeli ve serüvenli oyun severlerin ilgi duyduğu oyun online ağ bağlantısı üzerinden kaydetmeli seçenekler ile oynanır. Karakter güçlendirme teması ile aşamalı olarak ilerleyen oyuncular her yeni bölümde daha iyi karakter geliştirme seçeneklerine sahip olarak rakiplerine meydan okur.

Red Dead Redemption içerisinde oyunun hikâyesi Güney, Batı ve Orta Amerika’da geçer. Kurgusal bir düzen üzerinde kurulu olan oyun teması içerisinde oyuncular Arthur karakterini canlandırır. Arthur Morgan, hayali evrende yer alan Van Der Linde çetesinin üyesi ve ana çete başıdır. Oyunda yer alan bir diğer önemli karakter ise bir dönem aynı çetede yer almasına rağmen sonradan anlaşmazlıklar nedeni ile çeteyle yollarını ayıran John Marston’dur. John Marston karakterinin kendi detaylı hikâyesi ise Red Dead Redemption oyunun ilk serisinde ele alınmıştır.

Red Dead Redemption Oyununa Dair Diğer Detaylar

Red Dead Redemption 2 de oyuna bakış açısı üçüncü şahıstır. Oyuncu sahip olduğu interaktif bakış açısı sayesinde açık dünyada istediği her yeri özgürce dolaşabilir. Oyun içerisinde oyuncular;

  • Diğer oyuncular ile çatışmaya girebilir.
  • Soygunlar yapabilir.
  • Avlanma bölgelerinde serbestçe avlanabilir.
  • Belirlenen alanlarda ata binebilir.
  • Oyuncu olmayan diğer karakterler ile etkileşime girebilir.
  • Ahlaki seçimler yapabilir.
  • Oynadıkları karakterleri çeşitli eylemlere sokarak oyun içerisindeki onur derecesini daha ileri seviyelere taşıyabilir.

Oyun, karakter sahiplerinin tercihine göre birinci şahsın bakış açısından da oynanabilir. Bir açık dünya oyunu olma niteliğine sahip olan Red Dead Redemption, vahşi batı oyunlarını en iyi şekilde temsil eden oyunlar arasında yer alır. Oyuncunun tercihine göre oyun tek kişilik ya da çoklu oyun mod seçenekleri ile oynanabilir.

Red Dead Redemption 2’de Red Dead Redemption ilk sürümde ye alan şeref sistemi geçerli olmaya devam etmiştir. Bu sistem sayesinde oyuncular kendilerine ait olan oyun karakterlerinin diğer NPC’ler ile ne şekilde iletişime geçileceğini kolayca belirleyebilir. Şeref sistemi sayesinde oyun karakterleri yerleşim yerleri, kasabalar ve diğer farklı gruplar tarafından nasıl tepki göreceğini bilir. Bir önceki yazımızda RD2 hileleri hakkında sizlere değerli bilgiler sunmuştuk. İlgili bağlantıya giderek, konuyu inceleyebilirsiniz.

Emre

Iğdır doğumluyum. İnternet ve internet siteleri küçük yaşlarımdan beri hep ilgimi çeker. Bu ilgimi Sivri sayesinde hobiye dönüştürdüm. Sivri.org üzerinde içerikler yazarak, bu içerikleri sizlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu