Nasıl Yapılır?

Minecraft Koyun Nasıl Evcilleştirilir? Hayvan Evcilleştirme Rehberi

Minecraft koyun nasıl evcilleştirilir sorusuna yanıt arayanlar Minecraft hayvan evcilleştirme rehberi ile hem koyun hem de diğer hayvanların nasıl evcilleştirileceğini kolayca öğrenebilir. Minecraft dünyası içinde bulunan hayvanlar oto kontrol özelliği sayesinde herhangi bir kullanıcı onlara yaklaştığında otomatik olarak yüzlerini döner. Oyuncuyu takip eden hayvanlardan kurtulmak için ise oyuncunun geri dönmesi ve bulunduğu alandan uzaklaşması gerekir. Yaklaştığında zarar veren hayvanlar evcilleştiklerinde oyuncular için risk ortadan kalkar ve oyuncular hayvanlara yaklaşarak oyunda keşif yapmaya devam edebilir.

Minecraft Koyun Evcilleştirme

Sayısız hayvan karakterinin yer alığı Minecraft içerisinde en çok görülen türler koyunlardır.  Oyun içerisinde;

 • Açık gri
 • Gri
 • Siyah
 • Beyaz
 • Kahverengi
 • Gül

Tonlarında koyunlar serbest modda dolaşır. Bazı renk koyun türlerine diğerlerine oranla daha sık rastlanır. Oyunun genelinde yer alan koyunlar yaklaşık olarak 1,25 blok yüksekliğe ve 0,625 blok genişliğine sahiptir. Doğal renklerde karşınıza çıkan koyunlar beslenebilir ve kuzu halinden koyun haline dönüşebilir.

Minecraft Koyun Evcilleştirme Nasıl Yapılır?

Minecraft koyun nasıl evcilleştirilir sorusu birçok kullanıcı tarafından araştırılır. Bunun nedeni oyun içerisinde bulunan koyun sayısının çok fazla olmasıdır. Oyun oynamaya birçok durumda engel olan koyunların evcilleştirilmesi ile oyunculara daha rahat bir oyun ortamı sunulur. Minecraft koyun evcilleştirme hakkında bilmeniz gereken önemli konular şöyle sıralanabilir;

 • Koyunu evcilleştirebilmeniz için bir takım özel malzemelere ihtiyacınız vardır.
 • Koyunlar oyunda evcilleştirilebilen hayvan türleri arasında yer almaz. Ancak buğday ya da arpa gibi besinler ile hayvanlar belirli bir alana çekilebilir.
 • Oyunda önceden kapalı bir ağıl alanı yaratılarak koyunlar yiyecek yardımı ile bu alana çekilebilir ve bu alana kapatılabilir.

Minecraft Evcil Hayvan Evcilleştirme Rehberi

Minecraft hayvan evcilleştirme hakkında detaylı bilgiye sahip olmanız, oyunda daha rahat bir alanda oyun oynayabilmeniz açısından önemlidir. Bu sayede oyunda olmadık yerde karşınıza çıkan hayvanları nasıl kontrol edebileceğinizi öğrenebilir ve hazırlıksız saldırılara karı koruma sağlayabilirsiniz.

Minecraft içerisinde bulunan hayvan türleri ve evcilleştirilme konusunda edinmeniz gereken bilgiler aşağıdadır;

Minecraft At Evcilleştirme

Minecraft at evcilleştirme yapmak oldukça kolaydır. Bunun nedeni atın düz biyomlara sahip olmasıdır. Oyun içerisinde atın yiyebileceği sayısız yiyecek türü bulunur.

 • Havuç
 • Şeker
 • Altın elma
 • Elma
 • Buğday
 • Saman balyası

Gibi birçok yiyeceği bulduktan sonra bu yiyecekleri atlara yedirebilirsiniz. Oyunda bulduğunuz herhangi bir yiyeceği atlara uzatabilir ve atlar besinleri yedikten sonra atların üzerine binerek onları evcilleştirebilirsiniz.  Atın üzerinde kalp resimleri görüldükten sonra at evcilleşecektir.

Minecraft Kedi Evcilleştirme

Minecraft kedi evcilleştirme için öncelikle oyun içerisinde kedileri bulmanız gerekir. Nadiren görülen kediler genelde köy çevrelerinde yer alır. Bu kedileri evcilleştirebilmek için çiğ morina ya da çiğ somona sahip olmanız gerekir. Sivri pençeleri ile dikkat çeken kedileri somon balığı ile besleyebilir ve kedinin size yaklaşmasını bekleyebilirsiniz. Kedi üzerinde kalpler çıktıktan sonra kedi evcilleşecektir.

Minecraft Ocelot Evcilleştirme

Minecraft Ocelot evcilleştirme işlemi orman kenarına yerleşke kuran oyuncular tarafından araştırılır. Ormanlarda sık bulunan Ocelot evcilleştirme için öncelikle somon balığı ya da çiğ morina balığı elde etmelisiniz. Minecraft Ocelot evcilleştirme işlemi son derece zordur. Ocelot gördükten sonra yanına yaklaşabilir ve onu beslerken üzerinden kalpler çıkmasını bekleyebilirsiniz. Kalp çıkartan Ocelot evcilleşmiş olacaktır.

Minecraft Papağan Evcilleştirme

Minecraft papağan evcilleştirme için ormana yakın alanda bulunabilir ve buralarda papağan aramaya başlayabilirsiniz. Oyun içerisinde buğday tohumu elde edebilir ve buğday tohumunu papağanlara yedirerek evcilleşmelerini bekleyebilirsiniz. Evcilleşen papağanların üzerinde kalpler belirmeye başlayacaktır.

Minecraft Kurt Evcilleştirme

Minecraft kurt evcilleştirme işlemi için oyuncularda kemik ve et gibi besinlerin bulunması gerekir. Kurtlar oyun içerisinde ormanlık alanlarda çok sık görülür. Minecraft kurt evcilleştirmek isteyen oyuncular oyunda kurt bulduktan sonra ellerinde bulunan et ve kemikleri kurtlara yedirerek evcilleşmelerini sağlayabilir. Evcilleşen kurdun boynunda tasma görünecektir. Üzerinden kalplerin çıkması ile de hayvanın evcilleştiğini anlayabilirsiniz.

Minecraft hayvan evcilleştirme rehberi ile oyunda bulunan hangi hayvanın hangi yiyecekleri yediklerini öğrenebilir ve kolayca evcilleştirme yapabilirsiniz. Böylece hem zamandan kazanır hem de oyunda karşılaşacağınız hayvan tehlikelerinden korunabilirsiniz. Minecraft hayvan evcilleştirme için Hangi hayvanın hangi besinden hoşlandığını öğrendikten sonra besinleri oyun içerisinde elde etmeniz ve hayvanlara yedirmeniz yeterli olacaktır.

Emre

1995, Samsun doğumluyum. İnternet ve internet siteleri küçük yaşlarımdan beri hep ilgimi çeker. Bu ilgimi Sivri sayesinde hobiye dönüştürdüm. Sivri.org üzerinde içerikler yazarak, bu içerikleri sizlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyiciyi kapatarak sitemize giriş yapabilirsiniz.