Nedir?Listeler

Knight Online En İyi Farm Karakteri Hangisi?

Knight Online en iyi farm karakteri oyuna ayırdığınız bütçeye göre ve farm yapmak istediğiniz slota göre değişiklik göstermektedir. Bu yazımızda bütçenize uygun, en iyi farm karakteri seçimi yapmanıza yardım etmeye çalışacağız.

Knight Online farm slotları zorluk seviyesine göre kazanç bırakmaktadır. Oyuna yeniden başlamak ve farm yapmak isteyen Knight severler sıkça en iyi farm çarı hangisi? Sorusuna yanıt aramaktadır. En iyi farm karakteri konusunu seri halinde ele almaya çalışacağız.

Knight Online En İyi Farm Karakteri 1# Mage

Knight Online en iyi farm karakteri hiç şüphesiz ki Mage karakteridir. Mage classındaki karakterler özellikle alan skilleri ile yaratıkları toplu şekilde kesebildikleri için diğer class’larla göre daha avantajlıdırlar. Farm odaklı mageler aynı zamanda paper mage olarakta bilinirler. Mage sınıfı ile farm yapmak oldukça zevklidir.

Knight Online En İyi Farm Karakteri

Eğer mage oynamaya karar verdiyseniz statları “255 MP, 112 INT, KALANI HP”, skill olarak “70 FIRE, 70 ICE, KALANI MASTER” şeklinde ayarlayabilirsiniz. Bu karaktere mutlaka almanız gereken eşyalar “Mage Linen Set +8, Dual Flame Ring, Old Elemental Pendant, Old Mythril Staff” olarak sıralanabilir. Diğer eşyalar zevkinize ve bütçenize göre tercih edilebilir.

Mage ile masrafsız bir şekilde farm yapmak istiyorsanız; mutlaka lobo, lupus veya lycaon staff almanız önerilir. Çünkü mage mp recovery staff olmadan mage karakteri ile çok fazla mana tüketirsiniz. Asla zarar etmenizi istemeyiz. Tavsiye ettiğimiz mage item fiyatları sunucudan sunucuya farklılık gösterebilir. Ortalama bir fiyat vermemiz gerekirse; 100-250 m aralığında belirttiğimiz eşyaları bulabilir ve farma başlayabilirsiniz.

Knight Online En İyi Farm Karakteri 2# STR Battle Priest

Oyun içerisinde Priestlerin var oluş amacı buff, debuff ve heal atmaktır. Fakat battle priestler buff atar, malice atar, heal atar ve üstüne de atack yapar. Kendi kendine yeten bir class’dır. Yüksek atack puanları oluşabilmesi için olabildiğince STR veren BP sınıfı, beraberinde eksik defans gibi bir dezavantajı yanında getirir.

Eğer amacınız CZ değilse; 8 fabric set, +6 MP Recovery Large breaker ve STR arttıran old takılar ile farm atarken zevk alabileceğiniz bir str priest dizebilirsiniz. MP Recovery large breaker sayesinde mana tüketiminiz az olacaktır. (MP Recovery +7 Large breaker ise piyasada çok nadir bulunmaktadır.) Böylece mana pot atan slotlarda genie açtığınızda biriktirdiğiniz mana potlar size kâr kalır.

Knight online en iyi farm karakteri str battle priest

Orta ve elit seviye bir battle priest dizmek bir servete mâl olabilir. STR battle priest için minimum gereken itemleri ortalama olarak 250-350 m aralığında bulabilirsiniz. STR priestin takıları Warrior sınıfı ile ortaktır. Bu sebeple bu takılar piyasada kolay bulunabildikleri gibi ticaretide hızlı şekilde gerçekleşir. Karakterinizi oynamayı bıraktığınızda elinizdeki eşyaları maksimum 2 gün içerisinde elinizden çıkartabilirsiniz. Eğer STR Priest oynamak istiyorsanız; daha önce yazmış olduğumuz STR Priest Stat ve Skill rehberine göz atmayı unutmayın.

Knight Online En İyi Farm Karakteri 3# INT BP

Listemizin üçüncü sırasında oyuncular tarafından çok sevilen, çok merak edilen int battle priest bulunuyor. Umarız int bp’yi üçüncü sıraya koyduğumuz için bize kızmamışsınızdır. Bunun tek sebebi int battle priest dizme maliyetinin (yeni sunucularda) minimum 8-9 GB bandında olması. Buda int bp ile başlangıç seviyesinde farm yapabileceğiniz bir karakter. için gereken tutar.

Knight Online en iyi farm karakteri listesinde gönlümüzün birinci sırasında yer alan int bp, str priest’in aksine yüksek defansa sahiptir. Karakteri dizerken harcayacağınız parayı, oyun içerisinde farm yaparken neredeyse “0” mana ve “0” can potu yakarak tekrar cebinize koymanız mümkün.

Knight Online en iyi farm karakteri int battle priest (int bp)

Sonuç olarak düşük bütçeye sahipseniz; güzel bir mage veya str bp karakteri dizerek oyunda hemen farm yapmaya başlayabilirsiniz. Eğer oyuna yatıracak bütçeniz var ise int bp dizmenizi öneririz. Oynaması keyifli, tek başına cz gibi bölgelerde de farm atabileceğiniz, genie farm için oldukça başarılı olan int bp için kesenin ağzını biraz açmanız gerekiyor.

Ayrıca farm karakteri olarak son zamanlarda mp recovery dagger’a sahip asaslarda çokça tercih edilmektedir. Knight Online en iyi farm karakteri yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Umarız yazımız içerisinde size en çok yarayacak bilgiyi edinebilmişsinizdir. Yorumlar kısmından merak ettiklerinizi bize sorabilir ve deneyimlerinizi diğer oyuncular ile paylaşabilirsiniz.

Knight Online Farm yapmak ne demek?

Oyun içerisinde farm yapmak: yaratıkları keserek para kazanmak anlamına gelmektedir. Günümüz Knight Online’ında farm yaparak ev geçindiren oyuncular olduğunu söylememiz mümkün.

Knight Online oyununda yapmak istediğiniz aktiviteye, zevk aldığınız oyun stiline göre bu sorunun cevabı değişmektedir. Bu sebeple bu soruya net bir cevap vermek sizi yanıltmaktan öteye gitmeyecektir.

Emre

Iğdır doğumluyum. İnternet ve internet siteleri küçük yaşlarımdan beri hep ilgimi çeker. Bu ilgimi Sivri sayesinde hobiye dönüştürdüm. Sivri.org üzerinde içerikler yazarak, bu içerikleri sizlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyorum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu