Nasıl Yapılır?

GTA 5 Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

GTA 5’in dilini değiştirmek isteyen pek çok oyuncu GTA 5 dil değiştirme nasıl yapılır? Sorusuna yanıt aramaktadır. GTA 5 pek çok farklı platformda yer alan bir oyun olduğu için, oyunda dil ayarlarını değiştirmek isteyen oyuncuların bu oyunu nereden oynadıkları önemlidir.

GTA 5 PC, PlayStation ve Xbox olmak üzere 3 platformda oynanır. GTA 5 oyununda mevcut dili değiştirmek isteyen kişiler, oyunu oynadıkları platforma göre farklı adımlar ile bu ayarı değiştirebilmektedir. Bu yüzden de oyuncular oyunu oynadığı platformun dil değiştirme ayarlarını ve adımlarını takip etmelidir.

GTA 5 Dil değiştirme PC

GTA 5 oyununu bilgisayardan oynayan oyuncular, bu oyunu Epic Games veya Steam platformunu kullanarak oynamaktadır. Bu nedenle de GTA 5 dil değiştirme PC kullanan oyuncular için oyunu hangi platform üzerinden oynadıklarına göre uygulamaları gereken adımlar değişiklik göstermektedir.

Eğer GTA V oyununu Steam üzerinden indirdiyseniz, şu adımları takip ederek oyunun dilini değiştirebilirsiniz:

 • GTA V’in bilgisayarınızda kurulu olduğu dosya konumuna gidin.
 • “.exe” adlı programı bulun ve çalıştırın.
 • GTA V dil değiştirici açıldığında desteklenen diller ve steam üzerinden dil kurulumu seçenekleri karşınıza çıkacaktır.
 • Ardından bu listeden istediğiniz dili seçin ve “Güncelle ve Kapat” ya da “Güncelle ve Çalıştır” butonuna tıklayın.

Eğer GTA 5’i Epic Games üzerinden indirdiyseniz bu platformda GTA 5 dil değiştirme Türkçe için uygulamanız gereken adımlar şöyledir:

 • Epic Games’i açın.
 • Ekranda sol kısımda bulunan Kitaplık seçeneğine tıklayın.
 • Ardından burada yer alan “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.
 • Dil açılır menüsüne ulaşarak burada yer alan dil seçenekleri arasından Türkçeyi seçin ve “Tamam” butonuna tıklayın.

GTA 5 Dil Değiştirme Ps4

GTA V oyununu Playstation 4 konsolunda oynayan oyuncular, oyunun dil ayarlarını değiştirmek için konsolun sistem ayarlarına girerek buradan istediği dili seçip kaydederek GTA 5 dil değiştirme ps4 işlemini yapabilmektedir.

Eğer konsol dili GTAV oyununu desteklenmiyorsa da bu durumda oyuncular konsoldan oyunu açtıklarında oyun başlatılırken karşılarına bir dil seçme ekranı gelmekte ve oyuncular buradan kolayca oyunu oynamak istediği dili seçebilmektedir.

GTA 5 Dil Ayarları PS3

GTA 5 dil ayarları PS3 konsol kullanan oyuncular tarafından da oldukça merak edilmektedir. Özellikle oyun dilini değiştirmek isteyen oyuncular, PS3 oyun konsollarında oyuna girerken “L1 + R1” tuşlarına basılı tutarak dil ayarları menüsüne erişebilmekte ve buradan oyun dilini seçebilmektedir.

GTA 5 Dil Değiştirme Oyun İçi

Grand Theft Auto V’de oyun dili değiştirmek isteyen oyuncular, şu GTA 5 dil değiştirme oyun içi adımlarını takip ederek bunu gerçekleştirebilmektedir:

 • Oyunu başlatmadan önce, oyunun kurulu olduğu klasöre gidin.
 • Oyunun ana dizininde “language” veya “lang” adlı bir klasör arayın.
 • “language” veya “lang” klasörünü açın. İçinde farklı dil seçeneklerinin olduğunu göreceksiniz. Örneğin, “English” veya “Turkish” gibi adlarla dosyalar bulunabilir.
 • Kullanmak istediğiniz dili temsil eden dosyayı bulun ve kopyalayın.
 • Kopyaladığınız dosyayı yedeklemek için başka bir yere yapıştırın. Bu, orijinal dil dosyasını kaybetmemenizi sağlayacaktır.
 • Kopyaladığınız dosyanın adını “american_rel.rpf” olarak değiştirin. Bu, İngilizce dil dosyasının adıdır.
 • Oyunu başlatın ve artık yeni dilinizi kullanabilirsiniz. Oyun menüsü, altyazılar ve diğer metinler seçtiğiniz dile göre görünecektir.

GTA 5 Dil Değiştirme Xbox

Xbox oyun konsolunda GTA 5 oyununu oynayan ve oyun dilini değiştirmek isteyen kişiler, bunun için konsolun sürümüne göre farklı adımlarla bu oyunun dilini değiştirebilmektedir. Xbox One kullanıcıları, GTA 5 dil değiştirme Xbox için bunu konsolun sistem ayarları kısmından gerçekleştirebilmektedir.

Xbox360 konsol sürümünde GTA 5 oynayan ve dil değiştirmek isteyen oyuncular ise oyun başlarken “ “LB + RB” tuşlarına basılı tutarak oyunun dil seçeneklerine erişebilmekte ve buradan dilediği dili tercih edebilmektedir.

Yazmış olduğumuz bir önceki GTA 5 makalesini incelemek için yandaki bağlantıyı (GTA 5 Görev Gelmiyor, Görevler Gözükmüyor Çözümü) kullanabilirsiniz.

Emre

Iğdır doğumluyum. İnternet ve internet siteleri küçük yaşlarımdan beri hep ilgimi çeker. Bu ilgimi Sivri sayesinde hobiye dönüştürdüm. Sivri.org üzerinde içerikler yazarak, bu içerikleri sizlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu