Nasıl Yapılır?

CS:GO Takım Limiti Kaldırma Nasıl Yapılır?

CS:GO’da özel sunucularda ve odalarda ya da antrenman haritalarında takım limitini kaldırmak, oyun deneyimini özelleştirmek isteyen oyuncular için oldukça yaygın bir istektir. CS:GO takım limiti kaldırma nasıl yapılır? Sorusu da bu nedenle pek çok oyuncu tarafından merak edilmektedir.

CS:GO’nun resmi sunucularında takım limitini kaldırmak mümkün değildir, ancak bir özel sunucu kullanarak bu sınırlamayı devre dışı bırakabilirsiniz. Özel sunucular, oyunculara takım limitini ayarlamada daha fazla esneklik sağlar.

Sunucu sahibi olarak, takım limitini ayarlamanıza veya tamamen devre dışı bırakmanıza olanak tanıyan bir sunucu yapılandırması yapmanız gerekebilir. Ancak özel oda ve sunucuların yanı sıra botlara karşı oynanan oyunlarda da CS GO takım limiti kaldırma işlemi yapılabilmektedir.

CS GO takım limiti kaldırma kodu “mp_limitteams 0”dır. Oyuncular bu kodu kullanarak takım limitini kaldırmak, CT ve T tarafına dilediği şekilde oyuncu ekleyebilmek ve sayılarını ayarlayabilmek için şu adımları takip etmelidir:

 • Oyuna giriş yaptıktan sonra, oyun modunu seçerek içerideki lobiyi açın.
 • Oyun içinde konsolu açmak için klavyenizdeki “é” tuşuna basın. Konsol, oyun ekranının yanında açılacaktır.
 • Konsol kısmını aktive etmek için “sv_cheats 1” kodunu girin ve Enter tuşuna basın.
 • Ardından takım limitini kaldırmak için “mp_limitteams 0” kodunu konsola girin ve Enter tuşuna basın.
 • Takımlara bot eklemek için “bot_add_ct” kodunu kullanarak Counter-Terrorist takımına bot ekleyebilirsiniz.
 • Eğer Terrorist takımına bot eklemek isterseniz, “bot_add_t” kodunu kullanmalısınız.
 • İstediğiniz kadar bot ekledikten sonra, oyunu başlatarak başarılı olup olmadığınızı gözlemleyebilirsiniz.

Csgo Takım Dolu Hatası

CSgo takım dolu hatası da oyuncuların sıkça karşılaştığı ve takımlara katılamadığı veya bot ya da oyuncu ekleyemediği sinir bozucu bir hatadır. CS GO takım dolu hatası alındığında, oyuncuların bu hatanın çözümü için oyunun kurulu olduğu klasör içerisinde bir dizi değişiklik yapması gerekmektedir.

Oyuncular, oyun klasörü içerisinde yer alan “gamemodes” ve “gamemodes_server” dosyalarını düzenleyerek bu hatadan kolayca kurtulabilmektedir.

Bunun için de oyuncular, bu dosyaları açıp içerisinde “maxplayers 10” şeklinde yer alan ifadeleri oynamak istediği maksimum oyuncu sayısı için sondaki rakamı arttırarak değiştirmesi ve kaydetmesi halinde sunucudaki maksimum oyuncu sayısı arttırılabilmekte ve takım dolu hatası çözülebilmektedir.

CS GO Takım değiştirme Kodu

Counter-Strike: Global Offensive oyununda özel sunucularda ve antrenman modunda takım değiştirme kodu, “mp_limitteams” ve “mp_autoteambalance” komutlarını kullanarak yapılabilir. CS GO takım değiştirme kodu için gerekli adımlar ise şöyledir:

 • Öncelikle CS:GO’yu başlatın ve özel sunucuya veya antrenman moduna bağlanın.
 • Konsolu açmak için ” é ” tuşuna basın. Genellikle klavyenizin sol üst köşesinde yer alır. Konsol, oyunun üzerinde siyah bir pencere açar.
 • Konsolun içine takımların eşitlenmesini etkinleştirmek için “mp_autoteambalance 1” komutunu girin.
 • Takım eşitlemesini kaldırmak içinse “mp_autoteambalance 0” komutunu konsola girin.
 • Takım sınırlarını kaldırmak için “mp_limitteams 0” kodunu girin.
 • Komutları girdikten sonra “Enter” tuşuna basın.

Bu komutlar, takımların otomatik olarak dengelemesini ve takım sınırlarını kaldırarak takım değiştirmenizi sağlar. Artık özel sunucuda veya antrenman modunda takım değiştirebilirsiniz. Konsolu kapatmak için tekrar “é” tuşuna basabilirsiniz.

Bu komutlar yalnızca özel sunucularda veya antrenman modunda çalışır. Rekabetçi maçlarda veya resmi sunucularda takım değiştirmek genellikle mümkün değildir. Ayrıca, bu komutları yalnızca sunucu yöneticisi veya sunucuda yönetici yetkileri olan kişiler kullanabilir.

CS GO Takım Sayısı Arttırma

CS:GO’da takım sayısını arttırmak için özel bir komut bulunmamaktadır. Oyun, varsayılan olarak iki takımla (Terroristler ve Counter-Terroristler) oynanır ve bu takımların oyuncu sayılarına göre denge sağlar.

Resmi sunucularda veya rekabetçi maçlarda takım sayısı değiştirilemez. Ancak özel sunucuları kullanarak, bazı modifikasyonlar ve sunucu ayarlarıyla takım sayısını artırabilirsiniz. Özel sunucu yöneticisi olarak, CS GO takım sayısı arttırma için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • CS:GO’yu başlatın ve özel sunucunuza bağlanın.
 • Konsolu açmak için “`” (ters tırnak) tuşuna basın.
 • Konsola aşağıdaki komutu girin:
 • mp_teams_unbalance_limit 0
 • Bu komut, takımlar arasındaki denge kısıtlamasını kaldırır.
 • Komutu girdikten sonra “Enter” tuşuna basın.

Bu komut takımlar arasındaki dengeyi kaldırarak, oyuncuların diledikleri takıma katılmalarını sağlar. Ancak unutmayın, takım sayısını artırmanın oyun deneyimini etkileyebileceğini ve dengesiz bir oyun ortaya çıkabileceğini göz önünde bulundurun.

Yine de bu komutlar yalnızca özel sunucularda çalışır ve resmi sunucular veya rekabetçi maçlar için geçerli değildir. Counter Strike hakkında yazmış olduğumuz diğer konulara aşağıdaki bağlantılar üzerinden ulaşabilirsiniz:

Emre

Iğdır doğumluyum. İnternet ve internet siteleri küçük yaşlarımdan beri hep ilgimi çeker. Bu ilgimi Sivri sayesinde hobiye dönüştürdüm. Sivri.org üzerinde içerikler yazarak, bu içerikleri sizlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu