Nasıl Yapılır?

Valheim Hile Kodları

Valheim hile kodları oyuncuların rakiplerini geride bırakmak adına başvurdukları kodlardır. Valheim oyunu oyuncu tabanı yönü ile son derece kalabalık oyunlar arasında yer almaktadır. Viking heyecanını en iyi şekilde yaşatan oyunda kişiler rakiplerinden bir adım öne çıkabilmek için hile kodlarından yararlanmaktadır. Hem hızlı seviye alabilmek hem de en zorlu görevleri daha kolay geçebilmek için bu hile kodlarının önemli bir yeri vardır.

Hile kodları birçok farklı alanda kullanılabilmektedir. Sınırsız enerji, ışınlanma hilesi, eşya hilesi, uçma ve daha birçok işlem hile kodları ile yapılabilmektedir. Valheim hile kodları hemen her kullanıcıyı yakından ilgilendirmektedir. Sizler için oyunda kullanılabilecek en iyi ve önemli hile kodları listesini hazırladık.

Valheim Hileleri 2023

Valheim hileleri oyuncuların oyundan daha fazla zevk almasını sağlamakla kalmaz bunun yanında yeni dönemdeki başarınızı da oldukça yakından etkiler. Bundan dolayı ufak ve basit hileler ile son derece iyi zaman geçirebilir ve oyun geliştirebilirsiniz. Valheim hileleri nasıl yapılır sorusu bu bağlamda son derece önemli bir süreçtir. Böyle bir durumda dikkat edilmesi gereken en önemli konular arasında şunları saymak mümkün olabilir:

 • Konsol Açmak: Valheim hilelerinin en önemli ve ilk adımı konsol açma işlemidir. Bunu yapabilmek için de tek yapmanız gereken işlem f5 tuşuna basmaktır. Hilenin aktif hale gelmesi için son derece önemlidir.
 • Daha sonra ise kodların yazılması gerekir. Burada dikkat edilmesi gereken ise oyunun modudur.
 • Valheim hileleri yalnızca tek bir oyunculu modda kullanılabilmektedir. Çok oyunculu modlarda ya da sunucularda bu hileleri kullanmak mümkün olmaz.
 • F5 tuşuna bastıktan sonra konsol açılır. Buradan da Devcommands yazmanız gerekir. Daha sonra Enter tuşuna basmalısınız.
 • Bu işlemi de gerçekleştirdikten sonra normal hile kodları kullanılabilmektedir.

Eğer konsolu açamadıysanız Steam üzerinden oyunun başlatma seçeneklerini açmalısınız. Buradan -console komutunu girmeniz gerekir. Bu şekilde konsolun açılması da sağlanmış olur.

Valheim Karakter Hileleri Neler?

Valheim oyununda karakter hileleri son derece önemli bir yere sahiptir. Bu karakter hilelerini uygulamak oyuncuların bir adım önde olmasında büyük etkilere sahiptir. Valheim karakter hileleri arasında özellikle şunlar öne çıkmaktadır:

 • Ghost: Hayalet modunu aktif hale getirmenize yardımcı olur. Bunu gerçekleştirmeniz halinde düşmanlar hiçbir şekilde sizi göremeyecektir.
 • Heal: Bu mod karakterinizin canının daha hızlı dolmasını sağlar.
 • God: Tanrı modudur. Bu mod ile hasar almaz hale gelirsiniz.
 • Puke: Karakterin karnını doyurmaya yarayan moddur. Aynı zamanda canı ve staminanızı varsayılan hale getirerek daha yüksek dirence kavuşmasını sağlar.
 • Pos: Karakterin konumunu yazdıran moddur.
 • Hair: Karakterin saçlarını kalıcı olarak boyamaktadır.
 • Beard: Karakterin sakalını kalıcı olarak silen moddur.
 • Resetskill: Yetenek modudur ve yeteneğin sıfırlanmasını sağlar.

Bunların dışında daha birçok farklı mod bulunmaktadır. Oyuncular bu modları kullanarak oyun içinde seviye atlama imkânı bulabilmektedirler. Ancak bu modların dışında farklı mod türleri de bulunmaktadır. Bunun yanında her modun farklı bir kodu olduğunu da bilmek gerekiyor.

Valheim Sınırsız Enerji

Valheim sınırsız enerji modu oyuncuların dinamizmini koruyabilmeleri için tercih ettikleri moddur. Bu modun tercih edilmesindeki en büyük neden oyun içerisindeki etkinliği artırmaktır. Bu modlar arasında önemli olanlardan birisi de puke modudur. Puke modu ile açlık ve dayanıklılık sıfırlanır.

Valheim Işınlanma Hilesi

En önemli Valheim hilelerinden birisi de sınırsız enerji hilesidir. Bu hileyi kullanmak istediğinizde tek yapmanız gereken ilgili hile modunu girmektir. Goto [koordinat] yazdığınızda bulunduğunuz yerden başka bir koordinata ışınlanırsınız. Ancak bu aşamada ışınlanacağınız koordinatları çok iyi bilmeniz gerekiyor. Koordinatları doğru bir şekilde yazmamanız halinde hile kodu da çalışmayacaktır.

Valheim Eşya Hilesi

Eşya hilesi kodu da oyuncuların sıklıkla başvurduğu hile türleri arasında yer alır. En önemli eşya hile modlarından birisi removedrops modudur. Bunu kullandığınızda yakında yere atılan tüm eşyaların silinmesini sağlar. Aynı zamanda debugmode modunu kullandığınızda B tuşuna basmak envanterdeki tüm bozuk olan eşyaların tamir edilmesi işlevini yerine getirir.

Valheim Uçma Hilesi

Valheim oyunundaki en önemli hilelerden birisi uçma hilesidir. Bu hileyi kullanan oyuncular Z tuşuna bastıklarında uçma moduna geçerler. Aynı zamanda K tuşuna basmak oyuncuları öldürmek olarak tanımlanır. B tuşu ise envanterdeki bozuk eşyaları tamir etmek için kullanılır. Oyunda uçma moduna geçmek isteyenlerin ise hile kodunu yazdıktan sonra Z tuşuna basması yeterli olmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu